REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala – znamy nazwę nowego modelu

Kilka dni temu Skoda pokazała pierwsze oficjalne szkice nowego kompaktowego modelu. Teraz wiemy, że jego nazwa to Scala. Skoda Scala.

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Nadejście nowego modelu Skody w segmencie aut kompaktowych nie jest żadną tajemnicą. Ma zastąpić Skodę Rapid, a rozmiarami znaleźć się między Rapidem, a Octavią, która jest mocno rozrośniętym kompaktem.

Teraz wiemy już w końcu, jak ma się nazywać nowy pogromca Forda Focusa, Opla Astry czy siostrzanego Volkswagena Golfa. Będzie to Skoda Scala i do tej nazwy radzę się już teraz przyzwyczaić, bo szykuje się kolejny sprzedażowy hit z Mlada Boleslav.

Nazwa Scala wywodzi się z łacińskiego słowa "scala", oznaczającego po prostu… schody. Ma to symbolizować kolejny etap rozwoju marki, tak w kwestii nowoczesnego designu, jak i zastosowanych technologii. Z kolei rywale mogą na to spojrzeć w inny sposób – że dla nich „zaczynają się schody”, jeśli chodzi o walkę w tym trudnym segmencie.

Zobacz także: Skoda Kodiaq GT na pierwszych zdjęciach

Skoda Scala będzie jednocześnie pierwszym europejskim modelem produkcyjnym, który na pokrywie bagażnika zamiast logo marki, mieć będzie rozstrzelony napis Skoda.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Oficjalna premiera modelu planowana jest przed końcem roku. Auto zostało na razie pokazane na pierwszym oficjalnym szkicu i na dwóch zdjęciach, które pokazują jednak zaledwie fragment auta, skupiony na nazwie modelu i marki.

Wiadomo jednak, że Skoda Scala będzie mieć wiele cech i stylistycznych elementów inspirowanych, pokazanym na salonie samochodowym w Paryżu, modelem koncepcyjnym Skoda Vision RS.

- Skoda Scala to nowy rozdział w historii samochodów kompaktowych marki. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu w samochodach tej klasy. Jesteśmy przekonani, że Scala zredefiniuje portfolio samochodów oferowanych przez naszą markę – mówi Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Skoda Scala ma mieć około 4,35 m długości, a więc tyle co przeciętny kompaktowy hatchback. Szerokość auta sięgać będzie 1,81 m, wysokość 1,43 m, a rozstaw osi to 2,65 m. To wymiary, które zwiastują pełnowymiarowego rywala dla Forda Focusa, Kii Ceed czy Opla Astry.

Jeśli chodzi o sylwetkę samochodu, wreszcie powinno być ciekawiej, bardziej dynamicznie i z charakterem. Jaki będzie efekt końcowy, tego dowiemy się 6 grudnia, na specjalnej prezentacji, która odbędzie się w Tel Awiwie.

Nowy model Skody zostanie zbudowany na nowoczesnej platformie A0 MQB, pozwalającej na montaż wszelkich systemów bezpieczeństwa i asystentów jazdy. Pod względem użytych rozwiązań technologicznych nowość Skody ma w ogóle być wzorem w swojej klasie. Tu zadebiutuje też trzecia generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Grupy Volkswagena, stąd na prezentację wybrano właśnie Tel Awiw, który staje się powoli światowym centrum nowych technologii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA