[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda Scala – znamy nazwę nowego modelu

Kilka dni temu Skoda pokazała pierwsze oficjalne szkice nowego kompaktowego modelu. Teraz wiemy, że jego nazwa to Scala. Skoda Scala.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Nadejście nowego modelu Skody w segmencie aut kompaktowych nie jest żadną tajemnicą. Ma zastąpić Skodę Rapid, a rozmiarami znaleźć się między Rapidem, a Octavią, która jest mocno rozrośniętym kompaktem.

Teraz wiemy już w końcu, jak ma się nazywać nowy pogromca Forda Focusa, Opla Astry czy siostrzanego Volkswagena Golfa. Będzie to Skoda Scala i do tej nazwy radzę się już teraz przyzwyczaić, bo szykuje się kolejny sprzedażowy hit z Mlada Boleslav.

Nazwa Scala wywodzi się z łacińskiego słowa "scala", oznaczającego po prostu… schody. Ma to symbolizować kolejny etap rozwoju marki, tak w kwestii nowoczesnego designu, jak i zastosowanych technologii. Z kolei rywale mogą na to spojrzeć w inny sposób – że dla nich „zaczynają się schody”, jeśli chodzi o walkę w tym trudnym segmencie.

Zobacz także: Skoda Kodiaq GT na pierwszych zdjęciach

Skoda Scala będzie jednocześnie pierwszym europejskim modelem produkcyjnym, który na pokrywie bagażnika zamiast logo marki, mieć będzie rozstrzelony napis Skoda.

REKLAMA

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Oficjalna premiera modelu planowana jest przed końcem roku. Auto zostało na razie pokazane na pierwszym oficjalnym szkicu i na dwóch zdjęciach, które pokazują jednak zaledwie fragment auta, skupiony na nazwie modelu i marki.

Wiadomo jednak, że Skoda Scala będzie mieć wiele cech i stylistycznych elementów inspirowanych, pokazanym na salonie samochodowym w Paryżu, modelem koncepcyjnym Skoda Vision RS.

- Skoda Scala to nowy rozdział w historii samochodów kompaktowych marki. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu w samochodach tej klasy. Jesteśmy przekonani, że Scala zredefiniuje portfolio samochodów oferowanych przez naszą markę – mówi Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

REKLAMA

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Skoda Scala ma mieć około 4,35 m długości, a więc tyle co przeciętny kompaktowy hatchback. Szerokość auta sięgać będzie 1,81 m, wysokość 1,43 m, a rozstaw osi to 2,65 m. To wymiary, które zwiastują pełnowymiarowego rywala dla Forda Focusa, Kii Ceed czy Opla Astry.

Jeśli chodzi o sylwetkę samochodu, wreszcie powinno być ciekawiej, bardziej dynamicznie i z charakterem. Jaki będzie efekt końcowy, tego dowiemy się 6 grudnia, na specjalnej prezentacji, która odbędzie się w Tel Awiwie.

Nowy model Skody zostanie zbudowany na nowoczesnej platformie A0 MQB, pozwalającej na montaż wszelkich systemów bezpieczeństwa i asystentów jazdy. Pod względem użytych rozwiązań technologicznych nowość Skody ma w ogóle być wzorem w swojej klasie. Tu zadebiutuje też trzecia generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Grupy Volkswagena, stąd na prezentację wybrano właśnie Tel Awiw, który staje się powoli światowym centrum nowych technologii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij