REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Sunroq - koncepcyjny SUV bez dachu

Każdego roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skodę budują swój pierwszy pojazd, oparty o podzespoły istniejących modeli marki. Tym razem na warsztat wzięli model Karoq i przerobili na kabriolet.

Skoda Sunroq Materiały prasowe
Skoda Sunroq

Studenci realizujący projekt w ramach szkoły zawodowej Skody pokazali swoją kreatywność, pozbawiając Skodę Karoq dachu. Taki kabriolet do niedawna byłby dużym zaskoczeniem, jednakże historia zna przypadki produkcji seryjnej podobnych aut.

Przypomnieć w tym miejscu należy choćby Nissana Murano sprzed lat czy współczesnego Range Rovera Evoque. Niedługo dołączyć ma do nich Volkswagen T-Roc bez dachu. Natomiast Skoda Karoq - przynajmniej na razie - pozostanie jedynie śmiałą wizją studentów.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Sunroq
Skoda Sunroq

23 uczniów, w ramach swojej pracy dyplomowej, pozbawili Karoqa dachu. Pozostawili jednak drzwi oraz tylną kanapę, dla podkreślenia praktycznego charakteru marki. Trzeba przyznać, że Skoda Sunroq prezentuje się bardzo ciekawie.

Wspierani przez pracujących na etacie Skody inżynierów i projektantów młodzi adepci sztuki poszli dalej. Pod przednim zderzakiem zamontowane zostały na przykład projektory, wyświetlające na jezdni napisy "SKODA". Takie rozwiązanie znalazło się też w modelu Karoq, ale umieszczone zostało w okolicy progów.

REKLAMA

Skoda Sunroq
Skoda Sunroq

Jak mówią twórcy, Skoda Sunroq skierowana jest do młodych ludzi, którzy oprócz stylu, cenią sobie praktyczne walory samochodu i potrzebują przewieźć kilku znajomych czy sprzęt sportowy.

Pod maską Skody Sunroq pracuje seryjny silnik TSI o pojemności 1,5 litra, który przyspiesza auto od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości 204 km/h.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA