REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Sunroq - koncepcyjny SUV bez dachu

Każdego roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skodę budują swój pierwszy pojazd, oparty o podzespoły istniejących modeli marki. Tym razem na warsztat wzięli model Karoq i przerobili na kabriolet.

Skoda Sunroq Materiały prasowe
Skoda Sunroq

Studenci realizujący projekt w ramach szkoły zawodowej Skody pokazali swoją kreatywność, pozbawiając Skodę Karoq dachu. Taki kabriolet do niedawna byłby dużym zaskoczeniem, jednakże historia zna przypadki produkcji seryjnej podobnych aut.

Przypomnieć w tym miejscu należy choćby Nissana Murano sprzed lat czy współczesnego Range Rovera Evoque. Niedługo dołączyć ma do nich Volkswagen T-Roc bez dachu. Natomiast Skoda Karoq - przynajmniej na razie - pozostanie jedynie śmiałą wizją studentów.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Sunroq
Skoda Sunroq

23 uczniów, w ramach swojej pracy dyplomowej, pozbawili Karoqa dachu. Pozostawili jednak drzwi oraz tylną kanapę, dla podkreślenia praktycznego charakteru marki. Trzeba przyznać, że Skoda Sunroq prezentuje się bardzo ciekawie.

Wspierani przez pracujących na etacie Skody inżynierów i projektantów młodzi adepci sztuki poszli dalej. Pod przednim zderzakiem zamontowane zostały na przykład projektory, wyświetlające na jezdni napisy "SKODA". Takie rozwiązanie znalazło się też w modelu Karoq, ale umieszczone zostało w okolicy progów.

REKLAMA

Skoda Sunroq
Skoda Sunroq

Jak mówią twórcy, Skoda Sunroq skierowana jest do młodych ludzi, którzy oprócz stylu, cenią sobie praktyczne walory samochodu i potrzebują przewieźć kilku znajomych czy sprzęt sportowy.

Pod maską Skody Sunroq pracuje seryjny silnik TSI o pojemności 1,5 litra, który przyspiesza auto od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości 204 km/h.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA