REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Superb. Znamy ceny

Skoda Superb po przeprowadzonym niedawno face liftingu zyskała świeższy wygląd i nowe wyposażenie. Znamy już cennik modelu.

Skoda Superb iV auto motor i sport
Skoda Superb iV, fot. Michał Szymaczek

Odświeżona Skoda Superb otwiera nowy rozdział w historii czeskiej marki, również tym, że po raz pierwszy dostępna będzie w wersji z napędem hybrydowym typu plug-in. Ale nie tylko, bo innowacje technologiczne i nowoczesny, elegancki design sprawiają, że czwarta generacja flagowej limuzyny staje się punktem odniesienia dla konkurencji w swoim segmencie.

Po raz pierwszy w seryjnym modelu marki zastosowano tu reflektory Full LED Matrix. Auto w wyposażeniu standardowym ma także systemy bezpieczeństwa i funkcjonalności z obszaru Connectivity, które można rozszerzyć z pakietami dodatkowymi.

 

 

Skoda Superb – face lifting

Na pierwszy rzut oka zmiany w nowym Superbie są mało widoczne. Z zewnątrz ograniczyły się do nowych świateł z przodu oraz nowego zderzaka z innymi niż wcześniej światłami przeciwmgielnymi.

Przednie lampy to światła LED Matrix, przez producenta nazwane „Skoda Crystal Ligting”. Oprócz tego, że włączone wyglądają bardzo elegancko, to wykorzystanie techniki matrycowej sprawia, że nie tylko lepiej doświetlają drogę, ale też nie powodują oślepiania aut jadących z naprzeciwka.

Klosze lamp tylnych otrzymały nowe wypełnienie LED-owych świateł, a na klapie bagażnika, w miejscu logo pojawił się duży napis SKODA, obecny we wszystkich nowych modelach marki.

Skoda Superb otrzymała po face liftingu nowe i ulepszone systemy wspomagające kierowcę. Mowa o adaptacyjnym tempomacie Predictive Cruise Control, który korzysta z danych nawigacji oraz z kamery, by na przykład zmniejszyć prędkość przed zakrętami czy skrzyżowaniami.

Zobacz także: autocasco na godziny - przełom w ubezpieczeniach

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb Sportline (2019) Materiały prasowe
Skoda Superb Sportline (2019)

Ulepszony jest też system awaryjnego hamowania przed pieszymi i rowerzystami, a Emergency Assist pozwoli w razie wykrycia zagrożenia automatycznie skierować samochód na pobocze drogi, redukując jego prędkość aż do całkowitego zatrzymania.

Długość zmodernizowanej flagowej limuzyny zwiększyła się do 4869 mm w wersji hatchback oraz do 4862 w wersji Combi. Pojemność bagażnika wynosi w obydwu wersjach kolejno: 625 l dla modelu Superb i 680 l dla Superb Combi.

Skoda Superb - nowe silniki

Odświeżony model Superb oferuje dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI SCR o mocy 190 KM występujące z 7-biegową skrzynią DSG lub dodatkowo z napędem 4x4 oraz dwa silniki benzynowe 2.0 TSI z automatyczną przekładnią DSG o mocy 190 KM i 272 KM w wersji z napędem 4x4.

W odmianie Sportline, gdzie standardowo zawieszenie ma sportową charakterystykę i jest obniżone o 10 mm, Skoda Superb jest dostępna z dowolnym silnikiem z gamy dla tego modelu. A już w przyszłym roku samochód będzie oferowany również jako Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 218 KM, o którym pisaliśmy już przy okazji premiery pierwszej hybrydowej Skody.

Zobacz także: Skoda Superb Scout - premiera

REKLAMA

Skoda Superb Scout auto motor i sport
Skoda Superb Scout, fot. Michał Szymaczek

Skoda Superb – bezpieczeństwo

Dostępne w zmodernizowanym modelu systemy LANE ASSIST, pomagający utrzymać auto w obszarze odpowiedniego pasa ruchu, SIDE ASSIST, udoskonalony czujnik martwego pola o zasięgu do 70 m oraz FRONT ASSIST, utrzymujący bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, zapewniają dodatkowe wsparcie dla kierowcy, odciążając go podczas jazdy w dalekich trasach.

Odświeżony model Superb posiada dodatkowo najnowsze systemy z obszaru Connectivity zwiększające komfort i radość podczas jazdy. W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się m.in. Vritual Cockpit – cyfrowy szestaw wskaźników oraz trzy systemy multimedialne do wyboru: radio Bolero i system nawigacji Amundsen z 8-calowym wyświetlaczem oraz system nawigacji Columbus z 9,2-calowym wyświetlaczem.

W wyposażeniu standardowym zmodernizowana limuzyna Skody oferuje system SmartLink umożliwiający dostęp do aplikacji ze smartfona za pośrednictwem centralnie umiejscowionego wyświetlacza samochodowego.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

REKLAMA

Skoda Superb Sportline (2019) Materiały prasowe
Skoda Superb Sportline (2019)

Skoda Superb – cennik

Bazowa wersja Active Skody Superb, napędzana 190-konnym silnikiem 2.0 TSI, z przekładnią DSG, wyceniona jest na 115 850 zł w cenie promocyjnej lub 119 850 zł poza promocją. Najtańsze 4x4 z 272-konnym silnikiem wyceniono na 140 800 zł (144 800 zł poza promocją).

Najdroższym cennikowym wariantem Skody Superb jest prestiżowa wersja Laurin&Klement, z turbodieslem 2,0 TDI o mocy 190 KM i z napędem 4x4. Kosztuje ona od 175 250 zł w promocji i od 179 250 poza nią.

Wybór Skody Superb Combi wiąże się z dopłatą około 4 tys. zł różnicy, w stosunku do analogicznej wersji „zwykłego” wariantu nadwozia. Wyjątkiem jest Skoda Superb Scout, dostępna tylko jako Combi. Najtańszy Scout z benzynowym 2,0 TSI o mocy 272 KM kosztuje od 168 400 zł (w promocji), a diesel 2,0 TDI o mocy 190 KM wyceniony został na kwotę od 163 550 zł (również w promocji).

W przypadku Skody Superb Sportline cennik otwiera kwota 143 600 zł (147 600 zł poza promocją) za 2,0-litrowe TSI napędzane na przód.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA