Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Superb iV wchodzi do produkcji

Skoda poinformowała, że z taśm montażowych fabryki w Kvasinach zjeżdżają już egzemplarze pierwszego hybrydowego modelu marki.

Skoda Superb iV materiały prasowe
Skoda Superb iV

Pierwszy egzemplarz hybrydowej Skody Superb iV zjechał z linii produkcyjnej w fabryce zlokalizowanej w miejscowości Kvasiny. Producent zainwestował ok. 12 milionów euro w pełne przygotowanie tej fabryki do produkcji pierwszego w historii firmy zelektryfikowanego modelu.

Wersje Superb z napędem hybrydowym typu plug-in produkowane są na tej samej linii, na której powstają pozostałe modele Skody Superb z tradycyjnym napędem spalinowym.

- Początek seryjnej produkcji Skody Superb iV to duży krok w kierunku przyszłości. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wdrożyliśmy w fabryce w Kvasinach zmiany niezbędne do rozpoczęcia produkcji naszego pierwszego modelu z napędem hybrydowym typu plug-in. To ogromny sukces całego zespołu – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

 

 

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb iV auto motor i sport
Skoda Superb iV, fot. Michał Szymaczek

Początek nowej ery: pierwsza hybrydowa Skoda

W modelu Skoda Superb iV silnik benzynowy 1.4 TSI oraz silnik elektryczny zapewniają łączną moc systemową na poziomie 160 kW, czyli 218 koni mechanicznych. Jednostka elektryczna zasilana jest poprzez akumulator litowo-jonowy. Ten wykorzystany w samochodzie Skody ma pojemność 13 kWh, co pozwoli na pokonanie do 56 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną.

Jeśli chodzi o zasięg całkowity, to jak podaje producent, w połączeniu z silnikiem benzynowym nowy Superb iV może przejechać do 930 km. Akumulator można wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej.

Gniazdo do podłączenia przewodu ładowania schowane jest pod klapką w atrapie chłodnicy. Skoda Superb iV może być również ładowana lub poziom naładowania może być utrzymywany dzięki wykorzystaniu silnika benzynowego i układu odzyskiwania energii z hamowania podczas jazdy.

Skoda z napędem hybrydowym typu plug-in będzie dostępna dla wersji wyposażenia Ambition oraz Style, a także dla wersji Sportline oraz Laurin&Klement. Nowy model pojawi się na polskim rynku na początku 2020 roku.

Zobacz także: rewolucyjny Volkswagen ID.3 już jest!

REKLAMA

Skoda Superb iV auto motor i sport
Skoda Superb iV, fot. Michał Szymaczek

Skoda w Kvasinach

Skoda Auto zainwestowała około 12 milionów euro w dostosowanie fabryki w Kvasinach do produkcji pierwszego zelektryfikowanego modelu w historii marki. Zmodyfikowano, między innymi, nadwoziownię i halę montażową.

Całkowitej przebudowie została poddana hala kontroli jakości: w ramach procesu produkcyjnego przeorganizowano miejsca pracy służące produkcji i uruchamianiu pojazdów. Ponadto w celu edukowania personelu w obszarze elektromobilności Skoda wybudowała w Kvasinach nowy ośrodek szkoleniowy, w którym do tej pory przeszkolono prawie 5 500 pracowników.

Dzięki zakrojonym na szeroką skalę inwestycjom Skoda Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in może być wytwarzana na tej samej linii produkcyjnej, co najnowsze wersje Skody Superb z napędami konwencjonalnymi. Poza odświeżoną wersją Superba w fabryce w Kvasinach produkowane są również dwa SUV-y marki Karoq i Kodiaq.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA