Skoda Superb lepsza od BMW 5?

Takie pytanie swoim klientom stawia irlandzki dealer Skody. Przed salonem postanowił umieścić nowe BMW Serii 5 z napisem: "Czy jest tak dobre jak Skoda Superb? Podejmij wyzwanie i sprawdź sam".

BMW 5 w salonie Skody
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 850 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

To bardzo nietypowa akcja ze strony sprzedawcy. Auto z Bawarii jest przecież zupełnie innego segmentu, oferuje większy prestiż, bogatsze wyposażenie i mocniejsze silniki. Mimo to, irlandzki dealer miał odwagę zestawić BMW ze Skodą Superb. Jakich argumentów za używa sprzedawca czeskiego produktu?

REKLAMA

Na początek klienci są zapraszani do jazdy próbnej autem BMW, a zaraz potem przesiadają się do Superba. Tam czeka na nich nieporównywalna przestrzeń w kabinie, która przewyższa rozmiarami nawet auta luksusowe, takie jak BMW Serii 7, czy Mercedesa Klasy S. Drugim argumentem, przemawiającym za czeską limuzyną jest niewątpliwie cena. W Polsce Superb kosztuje co najmniej 86 000 zł (liftback, 1.4 TSI 125 KM), natomiast ceny podstawowego BMW 5 startują od 184 200 zł (sedan, 518d 150 KM). Różnica jest kolosalna, ale żeby była bardziej miarodajna, weźmy pod lupę podobne odmiany silnikowe.

Przykładowo, Skoda z silnikiem 2.0 TDI 190 KM z manualną skrzynią biegów kosztuje co najmniej 107 500 zł, gdzie BMW z jednostką napędową tej samej mocy to wydatek 194 200 zł. To prawie 90 tys. zł różnicy! Mimo że BMW reprezentuje samochody premium, irlandzki dealer przekonuje, że Skoda jest w stanie jakością i wyposażeniem dorównać autu z Bawarii.

Mamy jednak pewne wątpliwości, czy klient chcący wydać na samochód blisko 200 tys. w ogóle zwróci uwagę na flagowy czeski model. Skoda nie kojarzy się raczej z czymś wyjątkowym i prestiżowym, a przecież w segmencie premium względy wizerunkowe są równie ważne co jakość wykonania, czy komfort.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas nietypowa akcja dealera Skody. Gratulujemy pomysłu i kreatywności. Ciekawi nas jedynie, jaki był wydźwięk nietypowego porównania.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA