[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Skoda Superb lepsza od BMW 5?

Takie pytanie swoim klientom stawia irlandzki dealer Skody. Przed salonem postanowił umieścić nowe BMW Serii 5 z napisem: "Czy jest tak dobre jak Skoda Superb? Podejmij wyzwanie i sprawdź sam".

BMW 5 w salonie Skody

To bardzo nietypowa akcja ze strony sprzedawcy. Auto z Bawarii jest przecież zupełnie innego segmentu, oferuje większy prestiż, bogatsze wyposażenie i mocniejsze silniki. Mimo to, irlandzki dealer miał odwagę zestawić BMW ze Skodą Superb. Jakich argumentów za używa sprzedawca czeskiego produktu?

Na początek klienci są zapraszani do jazdy próbnej autem BMW, a zaraz potem przesiadają się do Superba. Tam czeka na nich nieporównywalna przestrzeń w kabinie, która przewyższa rozmiarami nawet auta luksusowe, takie jak BMW Serii 7, czy Mercedesa Klasy S. Drugim argumentem, przemawiającym za czeską limuzyną jest niewątpliwie cena. W Polsce Superb kosztuje co najmniej 86 000 zł (liftback, 1.4 TSI 125 KM), natomiast ceny podstawowego BMW 5 startują od 184 200 zł (sedan, 518d 150 KM). Różnica jest kolosalna, ale żeby była bardziej miarodajna, weźmy pod lupę podobne odmiany silnikowe.

REKLAMA

Przykładowo, Skoda z silnikiem 2.0 TDI 190 KM z manualną skrzynią biegów kosztuje co najmniej 107 500 zł, gdzie BMW z jednostką napędową tej samej mocy to wydatek 194 200 zł. To prawie 90 tys. zł różnicy! Mimo że BMW reprezentuje samochody premium, irlandzki dealer przekonuje, że Skoda jest w stanie jakością i wyposażeniem dorównać autu z Bawarii.

Mamy jednak pewne wątpliwości, czy klient chcący wydać na samochód blisko 200 tys. w ogóle zwróci uwagę na flagowy czeski model. Skoda nie kojarzy się raczej z czymś wyjątkowym i prestiżowym, a przecież w segmencie premium względy wizerunkowe są równie ważne co jakość wykonania, czy komfort.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas nietypowa akcja dealera Skody. Gratulujemy pomysłu i kreatywności. Ciekawi nas jedynie, jaki był wydźwięk nietypowego porównania.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij