[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Skoda Superb – milionowy egzemplarz zjechał z taśmy

Skoda potrzebowała szesnastu lat żeby wyprodukować milion egzemplarzy flagowej limuzyny. Kilka dni temu w fabryce w Kvasinach zjechał jubileuszowy egzemplarz Superba.

Skoda Superb Milionowy egzermplarz Skody Superb

Skoda po raz pierwszy użyła nazwy Superb w 1934 roku. Wyprodukowano tylko 200 sztuk tego modelu, a pod maskę trafił 2,5-litrowy silnik V6 o mocy 55 KM. Czeska marka powróciła do tej nazwy dopiero w 2001 r., prezentując auto klasy średniej korzystające z rozwiązań konstrukcyjnych Volkswagena Passata B5.

Pierwsza generacja nowej Skody Superb była najbardziej zaawansowanym technicznie modelem tej marki. Poza tym zaliczano ją do największych i najprzestronniejszych samochodów w segmencie. Auto było dostępne wyłącznie w wersji czterodrzwiowej, a w sumie powstało 136 100 egzemplarzy.

W 2008 roku zastąpiła ją druga generacja, oparta na rozwiązaniach Passata B6. Chwalono ją za bardzo przestronną kabinę, a ilość miejsca na nogi z tyłu porównywano do luksusowych limuzyn. Auto było dostępne w pięciodrzwiowej wersji liftback z możliwością otwarcia samej klapy, jak w tradycyjnym sedanie. W 2009r. do gamy dołączyła wersja kombi. Auto szybko zdobyło uznanie klientów, a w latach 2008-2015 wyprodukowano 618 500 egzemplarzy Superba. 

Od marca 2015 roku jest produkowana trzecia generacja Skody Superb. Auto jest dostępne w wersji liftback i kombi. Bazuje na modułowej płycie podłogowej MQB, na której oparto nie tylko Passata B8, ale też wiele innych modeli koncernu Volkswagen. Do tej pory powstało 250 000 sztuk Superba, a kilka dni temu zjechał z taśmy milionowy egzemplarz w bogatej wersji Laurin&Klement. Wszystko wskazuje na to, że III generacja ma szanse zostać najpopularniejszą Skodą klasy średniej w historii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij