REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Superb – nowe radiowozy policyjnej grupy Speed

Flotę radiowozów policyjnej grupy SPEED wzbogaciły niedawno egzemplarze Skody Superb z mocnym silnikiem i napędem 4x4.

Policyjna Skoda Superb Materiały prasowe
Policyjna Skoda Superb

Skody Superb w wersji napędzanej silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM dołączają do floty radiowozów policyjnej grupy SPEED, w której obecnie liczną grupę stanowią modele BMW Serii 3 i BMW Serii 3 GT oraz Kia Stinger. Superby są jednak od bawarskich i koreańskich radiowozów mocniejsze i na przyspieszenie do „setki” potrzebuję nieco mniej czasu.

Napędzana na cztery koła policyjna Skoda Superb od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,7 sekundy. Wspomniane BMW 330i xDrive z 252-konnym silnikiem 2,0 potrzebuje na to 6,2 sekundy, a Kia Stinger, również z 2-litrowym silnikiem pod maską, przy mocy 255 KM przyspiesza do „setki” w 6 sekund.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Tyle tytułem wstępu. Nowe Skody Superb, które dołączyły do policyjnej floty, wesprą funkcjonariuszy z grupy SPEED, zajmującej się przede wszystkim najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach. Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

Skody Superb pełniące funkcję radiowozów w grupie SPEED to wersje z nadwoziem Combi dysponujące najmocniejszą w ofercie marki jednostką napędową – wspomnianym silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Flagowe modele Skody wyposażone są w wiele systemów wspomagających kierowcę, a na pokładzie każdego egzemplarza znajdują się także przednie i tylne wideorejestratory, urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

Wideorejestratory w Superbach to urządzenia Videorapid 2a firmy Zurad, te same, które znajdziemy choćby w policyjnych BMW. Wyposażone są m.in. w system zapobiegający oślepianiu kamery w nocy światłami aut jadących z naprzeciwka.

- SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe Skody Superb - komentuje nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

W ubiegłym roku Skoda zaprezentowała odświeżoną wersję swojej flagowej limuzyny, która od początku 2020 roku dostępna jest w wersji Superb iV, z napędem hybrydowym typu plug-in. Pozwala on na pokonanie do 62 km (wg normy WLTP) wyłącznie przy zasilaniu energią elektryczną. Czy takie egzemplarze również trafią do służby w policji, czas pokaże.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA