Skoda Superb za 22 900 euro!

Skoda Superb
Skoda Superb
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 107 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Gdy w 2001 roku wprowadzono na rynek pierwszego współczesnego Superba, Skoda powróciła do segmentu zaniedbywanego przez lata. Ale zrobiła to w dobrym stylu, bowiem jej nowy model zdobył duże uznanie wśród klientów.

Na tle swego poprzednika, Superb wyróżnia się bardziej eleganckim nadwoziem, lepszą jakością materiałów oraz bogatszym wyposażeniem. Nowa bryła auta może nie wszystkim przypadnie do gustu, ale przynajmniej nie przypomina już VW Passata.

W Genewie zaprezentowano także przyjaznego dla środowiska Superba w wersji GreenLine, wyposażonej w czterocylindrowy silnik TDI PD DPF o pojemności 1,9 litra i mocy 105 koni mechanicznych. Jego cechą charakterystyczną jest niewielkie zużycie paliwa rzędu 5,1 l/100 km, co przekłada się na emisję CO2 równą tylko 136 g/km. To pierwszy przypadek, w którym emisja CO2 samochodu z tego segmentu jest niższa niż zakładany limit 140 g/km.

Pod maską nowego Superba mogą pracować jeszcze dwa turbodiesle i trzy silniki benzynowe do wyboru. Najmocniejszy z nich to 3,2-litrowa V-szóstka o mocy 260 koni mechanicznych. Klient może przebierać pomiędzy skrzyniami mechanicznymi lub zautomatyzowanymi typu DSG.

Nowy Superb  za naszą zachodnią granicą ma kosztować od 22 900 euro. W Polsce ceny są jeszcze nie znane.

Źródło: Skoda

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA