Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision 7S – pomysł na rodzinne auto dla siedmiorga

Modelem koncepcyjnym Skoda Vision 7S czeski producent nie tylko prezentuje wizję nowoczesnego rodzinnego auta, ale także nowy język stylistyczny przyszłych modeli marki.

Skoda Vision 7S fot. materiały prasowe
Skoda Vision 7S

Skoda zapowiada nowy język projektowania, prezentując niedawno pierwszy szkic samochodu koncepcyjnego Vision 7S. Jest to przestronny pojazd z całkowicie nową, uniwersalną architekturą wnętrza, oferujący miejsce dla maksymalnie siedmiu osób. Minimalistycznie zaprojektowane wnętrze zostało stworzone przy wykorzystywaniu ekologicznych materiałów. Z kolei nowy język projektowania ma wprowadzić intuicyjne sterowanie funkcjami cyfrowymi oraz wysoki poziom funkcjonalności.

Skoda Vision 7S – nowy wygląd Skody

Koncept Vision 7S Skody ma napęd całkowicie elektryczny, a do tego, jak już wspomnieliśmy, jest pierwszym, w którym zastosowano nowy język stylistyczny marki. Pierwszy szkic prezentuje minimalistyczne, wykonane z ekologicznych materiałów wnętrze pojazdu, widziane od góry. NA pierwszy rzut oka widać uniwersalny, rodzinny charakter kabiny, oferujący ogrom przestrzeni dla maksymalnie siedmiu osób. Pasażerowie rozlokowani są w trzech rzędach siedzeń. Do tego, jak czytamy w komunikacie prasowym, auto wyposażone jest w nowo opracowane funkcje zwiększające komfort podróżowania. Więcej o nich opowiada autor projektu, szef Skoda Design, Oliver Stefani.

– Nowy język projektowania jest minimalistyczny, funkcjonalny i autentyczny. W przyszłości będziemy nadal koncentrować się na tradycyjnych mocnych stronach Skody, takich jak przestronne wnętrze, łatwość użytkowania i wysoka funkcjonalność. Robimy jednakże kolejny krok i kładziemy jeszcze większy nacisk na doświadczenie klienta. O wielkiej kreatywności naszych projektantów i inżynierów świadczą ruchome elementy wnętrza i nowo opracowane funkcje zwiększające komfort podróżowania, takie jak zintegrowany fotelik dziecięcy. Minimalistyczne linie rozszerzają również przejrzysty wygląd zewnętrzny na wnętrze – mówi Oliver Stefani.

Skoda Vision 7S - innowacyjne rozwiązania

Wnętrze samochodu koncepcyjnego Vision 7S charakteryzuje się symetryczną, zaokrągloną linią oraz szeroką, poziomą deską rozdzielczą, która sięga aż do drzwi, zwiększając tym samym poczucie przestrzeni. Optymalnie umieszczony podłokietnik sprawia, że obsługa ekranu i dotykowych przycisków ma być łatwa i wygodna. Haptyczne elementy sterujące są również zintegrowane z przeprojektowaną kierownicą.

Nastrojowe oświetlenie ma za zadanie podkreślać różne części wnętrza, w tym wskaźnik stanu naładowania, i zapewnia odpowiednią ilość światła podczas wsiadania i wysiadania. Panele drzwiowe zawierają również interaktywne elementy dotykowe i wizualne. Zintegrowany fotelik dziecięcy – nowatorskie rozwiązanie – znajduje się w konsoli środkowej, czyli najbezpieczniejszym miejscu w pojeździe. Oparcia przednich foteli wyposażone są ponadto w uchwyty na urządzenia multimedialne dla pasażerów drugiego i trzeciego rzędu. Posiadają również zintegrowane z nimi... plecaki.

Skoda Vision 7Sfot. materiały prasowe
Skoda Vision 7S

Skoda Vision 7S – tryb jazdy i tryb relaksu

Przestronne wnętrze konceptu oferuje dwie różne konfiguracje – jazdy i relaksu. W trybie jazdy wszystkie elementy sterujące są ustawione w idealnej pozycji, a centralny ekran dotykowy jest umiejscowiony pionowo, aby wyświetlać niezbędne informacje. Tryb relaksu w samochodzie można natomiast aktywować podczas ładowania lub postoju na odpoczynek. Kierownica i zestaw wskaźników przesuwają się wtedy do przodu, fotele w pierwszym i drugim rzędzie cofają się, zapewniając pozycję sprzyjającą relaksowi, a ekran systemu multimedialnego przyjmuje pozycję poziomą. Ta opcja zapewnia pasażerom maksymalną przestrzeń i komfort.

Czekamy niecierpliwie na ucieleśnienie pomysłu na rodzinną Skodę w formie produkcyjnego modelu. Czeski producent zapowiada bowiem kilka elektrycznych premier na najbliższe lata. Jednym z nich będzie na przykład niewielki miejski model z zupełnie nową stylistyką nadwozia.

Zobacz również:
REKLAMA