Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision 7S przed premierą. Koncepcyjny elektryczny SUV

Na kilka dni przed premierą Skody Vision 7S marka przedstawia kolejne szkice elektrycznego samochodu koncepcyjnego.

Skoda Vision 7S fot. materiały prasowe
Skoda Vision 7S

Skoda ujawnia kolejne szczegóły nowego języka projektowania marki. Dostrzec je można na pierwszych szkicach nadwozia elektrycznego samochodu koncepcyjnego Vision 7S. Wizualizacje przedstawiają potężnego SUV-a z wyrazistym przodem i reflektorami w kształcie litery T. Światowa premiera samochodu odbędzie się już 30 sierpnia 2022 r.

Szkice w pełni elektrycznego samochodu koncepcyjnego Skoda Vision 7S prezentują nowo zaprojektowany, efektowny przód auta. Na wizualizacjach dostrzec można m.in. znacznie szerszą i bardziej płaską ramkę grilla Skody, która jest przyciemniona i zamknięta. Przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery T.

Skoda Vision 7Sfot. materiały prasowe
Skoda Vision 7S

Maska samochodu o ostrych konturach nawiązuje do charakterystycznych dla Skody kształtów. Efektowny, całkowicie przeprojektowany przedni zderzak ma siedem pionowo ułożonych wlotów powietrza, z których środkowy posiada przyciągającą wzrok pomarańczową wstawkę. W jego dolnej części znajduje się aluminiowa osłona przeciwnajazdowa. Wygląd modelu Vision 7S podkreślają duże, aerodynamicznie zaprojektowane koła. Widok z boku prezentuje przejrzystą powierzchnię i łagodnie opadającą linię dachu.

Światowa premiera modelu Vision 7S zaplanowana jest na 30 sierpnia br. Pojazd stanowi zapowiedź nowego języka projektowania marki Skoda, który opiera się na tradycyjnych wartościach producenta, takich jak precyzja, funkcjonalność i autentyczność. Co więcej, auto wyróżnia się przestronnym wnętrzem, wykonaniem z trwałych, zrównoważonych materiałów oraz aerodynamiczną i mocną sylwetką.

Skoda Vision 7S – wnętrze

Skoda opublikowała kolejny szkic wnętrza samochodu koncepcyjnego Vision 7S. W pełni elektryczny siedmiomiejscowy pojazd charakteryzuje się minimalistycznym wnętrzem o wysokiej funkcjonalności i intuicyjnej obsłudze. Model Vision 7S to zapowiedź nowego języka projektowania marki. Premiera samochodu koncepcyjnego zaplanowana jest na 30 sierpnia br.

Pierwszy opublikowany szkic modelu Vision 7S prezentował dużą przestrzeń dla maksymalnie siedmiu osób, z trzema rzędami siedzeń, oraz minimalistyczne wnętrze pojazdu. Widoczne były także wprowadzone do auta charakterystyczne funkcje zwiększające komfort podróżowania. Nowo zaprezentowana wizualizacja przedstawia symetryczną i szeroko poprowadzoną deskę rozdzielczą, która podkreśla dużą przestrzeń we wnętrzu pojazdu. Przed nią wkomponowany został duży ekran dotykowy, który po raz pierwszy w samochodzie Skody ułożony jest pionowo.

Skoda Vision 7Sfot. materiały prasowe
Skoda Vision 7S

Szkic prezentuje także dotykowy i wirtualny interfejs oraz podkreśla ergonomię wnętrza pojazdu. Konstrukcja kierownicy została spłaszczona u góry i u dołu, aby zapewnić kierowcy dobry widok na zestaw wskaźników. Pod centralnym wyświetlaczem znajduje się konsola środkowa z trzema dużymi pokrętłami, które wraz z dwoma przyciskami i obrotowym przełącznikiem pod nimi, tworzą intuicyjny panel zarządzania. Poniżej znajdują się specjalne schowki, w których pasażerowie mogą umieścić oraz połączyć swoje smartfony i jeszcze mocniej spersonalizować interakcję z pojazdem.

Światowa premiera modelu Vision 7S zaplanowana jest na 30 sierpnia br. Pojazd stanowi zapowiedź nowego języka projektowania marki Skoda, który opiera się na tradycyjnych wartościach producenta, takich jak precyzja, funkcjonalność i autentyczność.

Zobacz również:
REKLAMA