REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019

Na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2019 Skoda przypomina swój koncepcyjny model Vision E.

Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Elektryfikacja i zaawansowane technologicznie systemy bezpieczeństwa to dwa główne tematy, które zdecydowała się zaprezentować Skoda podczas targów Poznań Motor Show.

Przypomnijmy, że w ramach swojej strategii, do 2025 roku marka zamierza wprowadzić aż dziesięć modeli elektrycznych. Ich zapowiedzią jest Skoda Vision E, która debiutowała na salonie samochodowym we Frankfurcie jesienią 2017 roku.

Po światowej premierze w Szanghaju i europejskiej prezentacji na targach IAA we Frankfurcie we wrześniu 2017 roku, goście stoiska Skody jako jedni z pierwszych na świecie mogli rok temu zobaczyć koncepcyjny model Vision E w bardziej dopracowanej, najnowszej formie. Zmiany objęły na przykład drzwi - teraz pozbawione słupka B i otwierające się przeciwlegle.

Kto się nie załapał, może odwiedzić Poznań Motor Show w tym roku, bowiem model Vision E jest jedną z gwiazd stoiska, obok innego konceptu Vision X oraz dwóch produkcyjnych modeli – Scala i Kamiq.

Zobacz także: wszystkie premiery Poznań Motor Show 2019

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Skoda Vision E

Skoda Vision E to pierwszy autonomiczny i napędzany wyłącznie energią elektryczną pojazd marki. Zapowiada on model, który już wkrótce wejdzie do produkcji. Projekt wskazuje przy okazji na przyszłość designu modeli Skody - wyraziste linie nadwozia łączą się tu z najnowocześniejszymi technikami oświetleniowymi.

Wewnątrz, obok cyfrowego panelu deski rozdzielczej oraz centralnego ekranu dotykowego, który pozwala kierowcy i jego współpasażerowi obsługiwać funkcje i usługi Skoda Connect, w Vision E każdy z pasażerów ma także do dyspozycji swój własny wyświetlacz.

Elektryczne silniki o systemowej mocy 306 KM napędzają wszystkie cztery koła. Vision E dysponuje zasięgiem aż 500 km i jest w stanie osiągnąć nawet 180 km/h. Samochód oferuje przy tym autonomię prowadzenia trzeciego stopnia. Oznacza to, że na trasach szybkiego ruchu Vision E potrafi samodzielnie przyspieszyć, spowolnić, sterować kierownicą oraz omijać przeszkody.

REKLAMA

Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Skoda Vision E – Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Produkcyjna wersja Skody Vision E ma być oferowana w "przystępnej cenie". Co to oznacza? Guido Haak, jeden z wysoko postawionych przedstawicieli Skody przyznał, że kosztująca 35 tys. dolarów Tesla Model 3 nie jest "autem elektrycznym dla każdego". To pułap plasujący ją na cenowym poziomie aut premium. Elektryczna Skoda ma być zatem znacznie tańsza.

Haak dodał, że elektryczne Skody nie będą rywalizować z Teslą, bo będą bardziej przystępne cenowo. Głównymi kryteriami, jakie producent chce się kierować, jest właśnie rozsądna cena, dobry zasięg, wygląd, systemy wspomagające kierowcę oraz przyjemność z jazdy.

Przy długości 4668 mm, szerokości 1924 mm i wysokości 1951 mm, Vision E robi imponujące wrażenie. Dzięki bardzo dużemu rozstawowi osi, wynoszącemu aż 2851 mm, konstruktorom udało się stworzyć przestronne i komfortowe wnętrze.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA