[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0
BP BP

Skoda Vision E – pierwszy elektryczny model czeskiej marki. Czy tak będzie wyglądał Kodiaq Coupe?

Skoda zamierza wprowadzić w 2020 roku na rynek swój pierwszy model z napędem elektrycznym. Na wystawie Auto Shanghai w kwietniu 2017 r. pokaże jego wersję studyjną. 

Skoda Vision E Skoda Vision E

Vision E to pięciomiejscowy model z nadwoziem o długości 4,64 m, będący połączeniem SUV-a i coupe. Szerokość auta wynosi 1,9 m, wysokość 1,5 m. Rozstaw osi elektrycznej Skody to 2,8 m, zwisy nadwozia są krótkie, a dach w tylnej części nadwozia jest mocno zaokrąglony. W sumie studyjny model może być zapowiedzią przyszłej Skody Kodiaq Coupe. 

Vision E ma napęd tylko elektryczny. Moc systemowa dwu silników wynosi 225 kW, a prędkość maksymalna auta – 180 km/h. Zespół litowo-jonowych akumulatorów powinien zapewnić Skodzie zasięg 500 km. Elektryczne silniki umieszczono przy osiach, samochód ma więc napęd na cztery koła, który w razie potrzeby może być sterowany elektronicznie. 

Ale Skoda Vision E porusza się nie tylko karmiona elektronami, potrafi też  jeździć samodzielnie spełniając wymagania tzw. poziomu 3 dla aut autonomicznych. Oznacza to, że może sama poruszać się w korku, pokonywać odcinki autostradowe korzystając z aktywnego tempomatu w funkcji autopilota, wyprzedzać inne auta, samodzielnie szukać wolnych miejsc postojowych, a także samodzielnie parkować i wyjeżdżać z miejsca parkowania. Aby to było możliwe nowy model wyposażono w zestaw czujników o różnym zasięgu działania oraz w kamery, które monitorują otoczenie samochodu. Studyjna Skoda Vision E, która zostanie pokazana za miesiąc w Szanghaju, została skonstruowana na bazie modułowej platformy (MEB), którą w koncernie VW stosuje się do budowy samochodów elektrycznych. Przyszły seryjny model, również powstanie przy wykorzystaniu tej platformy. 

Do 2025 roku Skoda zamierza oferować pięć modeli elektrycznych różnych klas. Jako pierwsza w 2019 roku pojawi się częściowo elektryczna Skoda Superb z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in. W 2020 roku zadebiutuje pierwszy model z napędem całkowicie elektrycznym.      

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 400 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij