REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision RS – pierwsze szkice wnętrza

Skoda Vision RS to nowy samochód koncepcyjny czeskiej marki, który zapowiada wygląd przyszłych modeli sportowej gamy spod znaku RS. Po pierwszych szkicach nadwozia producent ujawnił właśnie szkice wnętrza auta.

Skoda Vision RS materiały prasowe
Skoda Vision RS

Na salonie samochodowym w Paryżu Skoda zaprezentuje nie lada niespodziankę. Już za niespełna miesiąc, obok zapowiadanego rasowego SUV-a Kodiaq RS, który niedawno pobił rekord okrążenia Północnej Pętli toru Nurburgring dla siedmiomiejscowych SUV-ów, pojawi się sportowy koncept o nazwie Vision RS.

Skoda Vision RS została kilka dni temu pokazana na pierwszych oficjalnych szkicach, które wyglądają bardzo obiecująco. Czeski producent wysyła tym samym sygnał, że marka znana dotychczas z praktycznych i rozsądnych aut idzie dalej w kierunku sportu i emocji. Z konceptu Vision RS czerpać bowiem będą przyszłe modele sportowej serii RS.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Vision RS materiały prasowe
Skoda Vision RS

Na grafikach opublikowanych wcześniej widać pięciodrzwiowego hatchbacka z dynamicznie stylizowanym nadwoziem, wyposażonego w elementy godne hot-hatcha z najwyższej półki. Agresywny pas przedni ma nawet spoiler z włókna węglowego – materiału raczej mało kojarzonego dotychczas ze Skodą.

Równie atrakcyjnie wygląda tył samochodu, z dużym spoilerem nad tylną szybą i zderzakiem, w którym karbonowych elementów jest jeszcze więcej. Nie wspomniałem jeszcze o karbonowych progach.

Ciekawym zabiegiem stylistycznym jest kształt tylnych lamp, pod którym mamy przetłoczenie wcinające się pod gładką taflę szyby, na której – pomiędzy lampami – umieszczono duży napis SKODA.

REKLAMA

Skoda Vision RS Materiały prasowe
Skoda Vision RS, fot. Skoda

Dzisiaj natomiast producent opublikował pierwsze grafiki prezentujące wnętrze Skody Vision RS. Panuje tu nie tylko atmosfera nowoczesności, uwidoczniona poprzez duży ekran na konsoli środkowej, ale widać też sporo odniesień do motorsportu.

Mamy więc sportową kierownicę z czerwonym paskiem na szczycie wieńca. Są sportowe, głębokie fotele z dobrym podparciem bocznym. Widać czerwone pasy bezpieczeństwa i czerwone paski biegnące przez całą szerokość deski rozdzielczej, wokół nawiewów i nawet pod zegarami.

REKLAMA

Skoda Vision RS Materiały prasowe
Skoda Vision RS, fot. Skoda

Co ciekawe, Skoda chwali się dużą troską o środowisko naturalne. Zastosowane w modelu Vision RS włókno węglowe, z którego zrobiona została konsola środkowa, jest w całości wykonane z przetworzonego poliestru, a fotele obito… „wegańską” Alcantarą, jak nazywa ją producent.

Na koniec wymiary projektu Vision RS. Wiemy, że auto ma 4356 mm długości, a więc tyle co przeciętny kompaktowy hatchback. Szerokość auta sięga 1810 mm, wysokość 1431 mm, a rozstaw osi to 2650 mm. Kojarząc niektóre fakty, można przypuszczać, że auto daje też przedsmak tego, jak zmieni się niebawem model Rapid. Producent zapowiedział bowiem, że następca obecnego auta urośnie do rozmiarów Golfa.

Więcej informacji odnośnie Skody Vision RS poznamy już za niespełna miesiąc, podczas salonu samochodowego w Paryżu, gdzie redakcja Auto Motor i Sport będzie jak zawsze obecna.

Zapraszamy do serwisu specjalnego Paris Motor Show 2018.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA