REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision X - szykuje się nowy crossover

Skoda Vision X to koncepcyjny model miejskiego crossovera, który będzie jedną z gwiazd stoiska Skody na salonie samochodowym w Genewie.

Skoda Vision X
Skoda Vision X

Modelem Vision X Skoda prezentuje swoją wizję dalszego rozwijania gamy modelowej, w której ma już dwa SUV-y. Niebawem dołączy do nich kolejny, który ma być blisko spokrewniony z Seatem Arona oraz niezaprezentowanym jeszcze Volkswagenem T-Cross.

Z zapowiedzi producenta wynika, że koncept Vision X jest modelem hybrydowym, co zwiastuje nie tylko nowy model jako taki, ale też wejście marki na drogę elektryfikacji swoich samochodów, zapowiadanej zresztą w ramach programu "Strategia 2025" - do 2025 roku Skoda pokaże zarówno hybrydy plug-in, jak i modele czysto elektryczne.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Vision X
Skoda Vision X

Jeśli chodzi o design, model Vision X przyciąga wzrok licznymi przetłoczeniami karoserii i dwukolorowym nadwoziem, w tym zielonym lakierem FlexGreen. Sylwetka auta jest dynamiczna, a przy tym zwarta i proporcjonalna. Przód nawiązuje wyraźnie do nowego trendu w stylistyce marki, z oddzielnymi kloszami lamp przednich.

Charakterystyczne są zderzaki, w dachu zamontowano potężne okno panoramiczne, a całość stoi na dużych, 20-calowych obręczach ze stopów lekkich. Jeśli do produkcji wejdzie model, który będzie mieć choćby połowę tego, co pokazuje Vision X, to o sukces Skoda może być spokojna.

REKLAMA

Skoda Vision X
Skoda Vision X

Jeśli chodzi natomiast o wnętrze, tu - jak twierdzi producent - "definiuje ono nowy język stylistyczny marki". Szeroka i ergonomicznie zaprojektowana deska rozdzielcza zwraca uwagę swoim minimalizmem oraz dużym, kolorowym wyświetlaczem. Z jego poziomu w prosty i intuicyjny sposób można uzyskać dostęp do usług z zakresu connectivity.

Oświetlone elementy wykonane z kryształowego szkła, w połączeniu z kolorowym wyświetlaczem tworzyć mają nastrojowe efekty świetlne we wnętrzu samochodu. To oczywiście do modelu produkcyjnego nie ma szans trafić, bo i po co komu w budżetowym miejskim SUV-ie takie rozwiązania.

Możemy przypuszczać, że model produkcyjny, który według niektórych doniesień ma niejako zastąpić Skodę Fabię Kombi, nazwany będzie - zgodnie z nowym trendem - słowem z "q" na końcu. Wcześniej Skoda zarezerwowała sześć nazw i prawdopodobnie nowy model otrzyma jedną z nich - Amiq, Anuq, Arviaq, Eliaq, Karuq lub Yuroq.

Więcej szczegółów poznamy na salonie samochodowym w Genewie, gdzie redakcja Auto Motor i Sport będzie, tradycyjnie, obecna.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA