[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0
BP BP

Skoda VisionS - zapowiedź SUV-a

Na kilka tygodni przed targami motoryzacyjnymi w Genewie, Skoda opublikowała pierwsze wizualizacje modelu VisionS. To wersja koncepcyjna, która zapowiada długo wyczekiwanego 7-osobowego SUV-a czeskiej marki.

Koncept Skody to model pozycjonowany wyżej niż Yeti, dlatego jest od niego znacznie większy. Dzięki swoim rozmiarom (ma 4,70 m długości, 1,91 m długości i 1,68 m wysokości) jest także większy i niższy np. od konkurencyjnej Kii Sorento. To każe przypuszczać, że produkcyjna wersja będzie jednym z większych samochodów w klasie. Z zewnątrz VisionS przypomina model VisionC pokazany w 2014 roku. Dlatego patrząc na nową Skodę Superb mamy nadzieję, że nowy SUV w wersji produkcyjnej będzie równie efektowny.

Z przodu dominuje charakterystyczna dla marki żebrowana osłona chłodnicy i specyficznie przetłoczona maska. VisionS wygląda zadziornie za sprawą ostrych krawędzi karoserii, dwóch końcówek wydechów, wielkich obręczy kół i mocno opadającej linii dachu. Co ciekawe w prototypie dla pasażerów przewidziano jedynie 6 miejsc - w wersji produkcyjnej nie wyobrażamy sobie takiej ekstrawagancji i spodziewamy się pełnowymiarowej 7-osobowej odmiany.

 

Technicznie prototyp jak i wersja produkcyjna mają bazować na platformie modularnej MQB znanej z innych modeli koncernu Volkswagena, i będą wykorzystywać te same podzespoły co duży SUV Volkswagena o nazwie CrossBlue. Na pokładzie nie zabraknie nowoczesnych technologii i rozwiązań Simply Clever, a pod maską znajdą się czterocylindrowe silniki znane z innych modeli koncernu VW, m.in. 1.6 TDI. Z pewnością dostępna będzie wersja napędzana na cztery koła. Nie wyklucza się odmiany hybrydowej.

Koncepcyjną Skodę VisionS zobaczymy na żywo podczas pokazu w Genewie, a model produkcyjny? Według plotek nie będzie nazywał się Snowman, tylko Kodiak. Auto zostanie ofcijalnie odsłonięte we wrześniu na wystawie w Paryżu. Do 2018 roku Skoda planuje pokazać także 5-drzwiowe coupe bazujące najprawdopodobniej na modelu Superb i następcę modelu Yeti.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij