REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda VisionS - zapowiedź SUV-a

Na kilka tygodni przed targami motoryzacyjnymi w Genewie, Skoda opublikowała pierwsze wizualizacje modelu VisionS. To wersja koncepcyjna, która zapowiada długo wyczekiwanego 7-osobowego SUV-a czeskiej marki.

Koncept Skody to model pozycjonowany wyżej niż Yeti, dlatego jest od niego znacznie większy. Dzięki swoim rozmiarom (ma 4,70 m długości, 1,91 m długości i 1,68 m wysokości) jest także większy i niższy np. od konkurencyjnej Kii Sorento. To każe przypuszczać, że produkcyjna wersja będzie jednym z większych samochodów w klasie. Z zewnątrz VisionS przypomina model VisionC pokazany w 2014 roku. Dlatego patrząc na nową Skodę Superb mamy nadzieję, że nowy SUV w wersji produkcyjnej będzie równie efektowny.

Z przodu dominuje charakterystyczna dla marki żebrowana osłona chłodnicy i specyficznie przetłoczona maska. VisionS wygląda zadziornie za sprawą ostrych krawędzi karoserii, dwóch końcówek wydechów, wielkich obręczy kół i mocno opadającej linii dachu. Co ciekawe w prototypie dla pasażerów przewidziano jedynie 6 miejsc - w wersji produkcyjnej nie wyobrażamy sobie takiej ekstrawagancji i spodziewamy się pełnowymiarowej 7-osobowej odmiany.

 

Technicznie prototyp jak i wersja produkcyjna mają bazować na platformie modularnej MQB znanej z innych modeli koncernu Volkswagena, i będą wykorzystywać te same podzespoły co duży SUV Volkswagena o nazwie CrossBlue. Na pokładzie nie zabraknie nowoczesnych technologii i rozwiązań Simply Clever, a pod maską znajdą się czterocylindrowe silniki znane z innych modeli koncernu VW, m.in. 1.6 TDI. Z pewnością dostępna będzie wersja napędzana na cztery koła. Nie wyklucza się odmiany hybrydowej.

Koncepcyjną Skodę VisionS zobaczymy na żywo podczas pokazu w Genewie, a model produkcyjny? Według plotek nie będzie nazywał się Snowman, tylko Kodiak. Auto zostanie ofcijalnie odsłonięte we wrześniu na wystawie w Paryżu. Do 2018 roku Skoda planuje pokazać także 5-drzwiowe coupe bazujące najprawdopodobniej na modelu Superb i następcę modelu Yeti.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA