Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Yeti - nowy model w 2018

Najważniejszą premierą Skody w tym roku jest Kodiaq. Ale już na horyzoncie jest mniejszy SUV, nowe Yeti. Mamy pierwszą nieoficjalną wizualizację.

Skoda Yeti Schulte Design
Skoda Yeti 2018

Nowa Skoda Yeti ma zostać pokazana na wrześniowych targach we Frankfurcie IAA 2017. Jeśli faktycznie sprawdzą się przewidywania naszych kolegów z niemieckiego "auto motor und sport", to na polski rynek samochód wjedzie na początku 2018 r.

Producent za wiele nie chce mówić o nowym Yeti, ale według plotek auto urośnie o ok. 15 cm. Zaś rozstaw osi będzie większy w stosunku do poprzednika o ok. 10 mm. Z kolei pojemność bagażnika może wynieść więcej niż w Seacie Ateka (510 l), z którym to Yeti będzie spokrewnione.

Na pokładzie nowego Yeti zapewne znajdziemy system multimedialny z Kodiaqa. Ten ostatnio zadebiutował w odświeżonej Octavii. Mówimy tu o dużym ekranie (8-cali), który ma specjalne pola dotykowe zastępujące tradycyjne przyciski, znane ze starszych modeli Skody.

Druga generacja Skody Yeti prawie na pewno będzie dostępna z podstawowym silnikiem trzycylindrowym turbo (1.0) o mocy ok. 115 KM. Poza tym nie zabraknie jednostkę czterocylindrowych TSI - 150 i 190 KM. Gamę jednostek napędowych powinny stanowić silnik 1.6 TDI oraz 2.0 TDI. Napęd przekazywany na obie osie oferowany będzie w mocniejszych wariantach, a w standardowych wersjach ma być przekazywany na przednie koła.

Nowe Yeti, tak jak i obecna generacja po liftingu będzie oferowane w dwóch wersjach - „miejskiej” oraz uterenowionej „Outdoor”. Co ciekawe w przyszłym roku na rynku pojawi się także Skoda Kodiaq w bardziej bojowym przebraniu, która także dostanie przydomek „Outdoor”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

REKLAMA