REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda inwestuje miliardy euro - 19 nowych modeli w dwa lata

Podczas corocznej konferencji prasowej, zarząd Skody podsumował rok 2017 i zapowiedział plany na najbliższe lata. A te stoją pod znakiem nowych modeli i inwestycji w pojazdy elektryczne.

Skoda Vision X Materiały prasowe
Skoda Vision X

Rok 2017 zakończył się najlepszymi wynikami w całej historii Skody. Producent pobił swoje dotychczasowe rekordy finansowe - w stosunku do rekordowego roku 2016, gdy zanotowano 1 126 500 sprzedanych samochodów. W skali roku wyniki wzrosły o 6,6 proc. do 1 200 500 dostaw.

Marka nie zamierza zwalniać tempa. W ciągu następnych dwóch lat Skoda wprowadzi na rynek aż dziewiętnaście(!) nowych modeli. Wśród nich, już w 2019 roku, pojawi się produkcyjna wersja modelu koncepcyjnego VISION X, który świętował swoją światową premierę na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Samochodowych w Genewie.

- Nie tylko wprowadzimy do sprzedaży dziewiętnaście nowych modeli do końca 2020 roku, ale i ruszymy z najbardziej złożonym programem inwestycyjnym w dziejach Skody. Aktywnie wprowadzając w życie Strategię 2025, przez najbliższe pięć lat zainwestujemy około dwa miliardy euro w technologie elektromobilności oraz rozwój nowych usług z zakresu mobilności - powiedział szef Skody Bernhard Maier.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Vision X
Skoda Vision X

Plany Skody na najbliższe lata

Skoda wchodzi w erę nowych technologii napędowych, wspartą największym programem inwestycyjnym w swoich dziejach.

  • W 2019 roku rozpocznie się seryjna produkcja pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki.
  • W tym samym roku w fabryce w Kvasinach rozpocznie się produkcja modelu SUPERB PHEV, pierwszej hybrydy typu plug-in Skody.
  • Od roku 2019 Skoda będzie wytwarzała w Mladá Boleslav komponenty elektrycznych układów napędowych na potrzeby także innych marek Grupy Volkswagen.
  • Wersja produkcyjna studium Skoda VISION E, w pełni elektrycznego modelu powstałego na platformie MEB, zacznie być wytwarzana w tym miejscu w roku 2020.
  • Do tego samego roku Skoda zamierza zaprezentować w sumie aż dziewiętnaście nowych modeli. Wśród nich, już w przyszłym roku, pojawi się produkcyjna wersja studium miejskiego crossovera VISION X, zaprezentowanego w Genewie.
  • Do roku 2025 gama marki będzie liczyła dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.

REKLAMA

Skoda Vision E materiały prasowe
Skoda Vision E

Strategia wyznaczona do roku 2025

W ramach Strategii 2025 Skoda pracuje intensywnie nad dalszą globalizacją. W tej chwili marka jest obecna na 102 rynkach całego świata i chce poszerzyć swój zasięg do 120 krajów. W tym roku produkty Skody zadebiutują w Singapurze, trwają już przygotowania do przyszłorocznego debiutu marki w Republice Południowej Afryki.

REKLAMA

Skoda Vision E
Skoda Vision E

Chiny największym rynkiem Skody

W roku 2017 Skoda dostarczyła rekordową liczbę 1 200 500 samochodów. Największym odbiorcą Skody ponownie zostały Chiny, gdzie w zeszłym roku dostarczono 325 tys. samochodów. Na kolejnych miejscach w rankingu największych rynków Skody uplasowały się odpowiednio: Niemcy, Republika Czeska, Wielka Brytania, Polska, Rosja, Francja, Turcja, Włochy oraz Austria.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA