REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda liderem polskiego rynku od dekady

2018 rok Skoda po raz kolejny zakończyła na pozycji lidera polskiego rynku, sprzedając 69 565 samochodów.

Skoda Fabia po face liftingu materiały prasowe
Skoda Fabia

W 2018 roku Skoda wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę swojego bestsellerowego modelu Fabia, umocniła pozycję w segmencie SUV-ów, prezentując Skodę Kodiaq RS, Karoq Scout i Sportline i zaprezentowała nowy samochód kompaktowy, Skodę Scala.

- Kolejny rok z rzędu Skoda pozostaje niekwestionowanym liderem w Polsce, sprzedając na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy 69 565 aut. (…) Cieszymy się z ogromnego zaufania, którym od tylu lat obdarzają nas polscy kierowcy. Od dekady to Skoda sprzedaje w Polsce najwięcej aut i to dla nas powód do olbrzymiej dumy - mówi Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda.

W minionym roku Skoda w dalszym ciągu unowocześniała znane modele i wprowadzała nowości w stale rozwijającym się segmencie SUV. Trwają również prace nad elektryfikacją gamy produktowej, czego pierwsze efekty Skoda zaprezentuje już w tym roku, oferując pierwszy model z napędem hybrydowym typu plug-in.

Nowa Skoda Fabia wciąż hitem

Skoda Fabia to od lat jeden z ulubionych modeli Polaków. W 2018 roku samochód doczekał się zmian, korzystając z zaawansowanych rozwiązań, oferowanych wcześniej w droższych modelach. Numer jeden w swoim segmencie dostępny jest teraz z bogatszym wyposażeniem standardowym, obejmującym m.in.:

  • nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED,
  • system wspomagania ruszania pod wzniesienia Hill Hold Control,
  • funkcję Easy Light Assist, odpowiedzialną za automatyczne włączanie świateł mijania.

W 2018 roku Skoda sprzedała w Polsce 19 679 egzemplarzy tego modelu.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Karoq Scout 2018 Materiały prasowe
Skoda Karoq Scout 2018

SUV-y na każdą drogę

Odnoszący olbrzymie sukcesy sprzedażowe model Kodiaq, doczekał się wyjątkowej, usportowionej wersji RS. W 2018 roku Skoda zaprezentowała nowy wariant Kodiaqa, dostępny z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w portfolio marki, o mocy 240 KM.

Ubiegły rok to również premiera bardziej dynamicznej, usportowionej wersji kompaktowego SUV-a, Skody Karoq Sportline. Nowa wersja wyposażona została w najnowszej klasy rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa.

Karoq zadebiutował też w uterenowionej odsłonie Scout, która wyposażona jest w napęd na cztery koła oraz sześciobiegową, manualną skrzynię biegów lub automatyczną skrzynię DSG o siedmiu przełożeniach.

Na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy Skoda w Polsce dostarczyła kierowcom aż 3 688 egzemplarzy modelu Karoq.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS - przód Materiały prasowe
Skoda Kodiaq RS

Wyniki pozostałych modeli

Pozostałe modele znajdujące się w portfolio Skody odniosły w tym roku niemałe sukcesy. Najmniejszy samochód w ofercie marki, Citigo, trafił do 3 798 klientów w Polsce. Skoda Rapid to9 833 sprzedanych egzemplarzy w 2018 roku.

Model Octavia, który od lat jest ulubieńcem klientów, zyskał w minionym roku tysiące nabywców. Marka sprzedała w Polsce łącznie 21 125 egzemplarzy tego hitowego modelu, co pozwoliło Octavii zająć pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych aut 2018 roku.

Także flagowy okręt w portfolio marki, Superb, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem (8 045 sprzedanych egzemplarzy w 2018 roku).

Przyszłość pod znakiem elektromobilności

W minionym roku marka dała wyraźny sygnał, że rozwój na płaszczyźnie e-mobilności jest dla niej w nadchodzących latach jednym z priorytetów. Plany te nabiorą realnych kształtów z pierwszym napędzanym wyłącznie energią elektryczną modelem w historii marki, który zaprezentowany zostanie jeszcze w tym roku.

Premierę tę poprzedzi wprowadzenie do oferty zelektryfikowanego modelu Superb. Marka zapowiedziała początek elektrycznej rewolucji, którą przeprowadzi w nadchodzących latach. Do 2025 roku Skoda będzie oferować modele elektryczne w aż pięciu różnych segmentach.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA