Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda liderem rynku w Polsce w 2019 r.

68 646 zarejestrowanych samochodów to wynik z jakim Skoda zakończyła 2019 rok, po raz kolejny zdobywając tytuł lidera polskiego rynku motoryzacyjnego.

Skoda Citigo-e iV Materiały prasowe
Skoda Citigo-e iV

Tegoroczny sukces marki to efekt m.in. wysokiej sprzedaży modeli Octavia oraz Fabia, a także rosnącej popularności SUV-ów: Kodiaqa, Karoqa oraz debiutującego w 2019 roku Kamiqa. Marka kontynuuje ofensywę produktową i wprowadza na rynek nowoczesne modele z napędem hybrydowym oraz elektrycznym pokazując, że jako lider jest przygotowana do wyzwań, jakie stawia branża.

- Kolejny rok z rzędu Skoda kończy z tytułem niekwestionowanego lidera w Polsce. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy zarejestrowaliśmy 68 646 aut. Bardzo udane zakończenie 2019 roku to efekt udanej ofensywy produktowej połączonej z naszą ciężką pracą. Na pewno nie byłby on jednak możliwy gdyby nie zaufanie, jakim od lat darzą nas nasi klienci. Podejmujemy wiele działań, aby sprostać ich zmieniającym się potrzebom – komentuje Tomasz Porawski, Dyrektor marki Skoda w Polsce.

Dwa modele na podium

Rok 2019 Skoda zamknęła doskonałymi wynikami dwóch bestsellerowych modeli. Najczęściej wybieranym przez Polaków autem była Octavia, której na rynek trafiło 20 378 egzemplarzy. Już wkrótce do polskich salonów trafi czwarta generacja tego modelu.

Na podium w 2019 roku znalazła się także nowa Fabia, zarejestrowana w liczbie 17 095 sztuk. Auto, które w 2018 roku zadebiutowało w nowej odsłonie, w pełni odpowiedziało na potrzeby konsumentów.

Zobacz także: nowy Volkswagen Golf - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb iV materiały prasowe
Skoda Superb iV

Udana ofensywa produktowa

W 2019 roku Skoda kontynuowała ofensywę modelową i konsekwentnie realizowała swoją strategię sprzedażową i komunikacyjną, co pozwoliło utrzymać wieloletnią dominację w polskiej branży motoryzacyjnej. Swój debiut na rynku świętowała Skoda Scala - nowy kompaktowy model, który wyznacza kierunek rozwoju marki.

Na rynku zadebiutował również kolejny SUV, miejski Kamiq. Łączy on zalety SUV-a, takie jak większy prześwit i wyższą pozycję za kierownicą, ze zwinnością i dynamiką aut kompaktowych. Nowością w ofercie jest także odświeżona gama flagowego modelu Superb, który zadebiutował w uterenowionej wersji Scout.

Gotowi na wyzwania 2020 roku

W 2019 roku Skoda postawiła wyraźny krok w kierunku przyszłości, wprowadzając nową linię elektrycznych i hybrydowych aut sygnowanych znakiem iV. Już na początku 2020 roku do polskich klientów trafią pierwsze egzemplarze w pełni elektrycznej Skody CITIGOe iV oraz modelu Superb iV, czyli pierwszego auta marki, pod którego maską kryją się dwa silniki.

W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, łącząc korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik spalinowy. Znajdujący się w aucie akumulator można też wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

Skoda Kodiaq, Karoq i Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kodiaq, Karoq i Kamiq

W najbliższych miesiącach w sprzedaży marki pojawi się także nowa Octavia. Ikona marki w nowej wersji zostanie wyposażona w nowoczesne silniki TDI oraz TSI o zwiększonej wydajności, które dzięki znacznej poprawie właściwości aerodynamicznych charakteryzują się niższym zużyciem paliwa i poziomem emisji zanieczyszczeń.

Nowy model będzie także kolejnym autem wyposażonym w technologię hybrydową typu plug-in. Po raz pierwszy w ofercie Skody dostępny będzie także model w technologii miękkiej hybrydy. Nowa Octavia będzie również dostępna w wersji Scout oraz RS (również w wersji plug-in hybrid).

- Skoda jest liderem rynku aktywnym w każdym obszarze. W 2019 roku wprowadziliśmy szereg nowych modeli, a także, odważnie patrząc w przyszłość, poszerzyliśmy naszą ofertę o napędy nisko- i bezemisyjne. Zbudowanie tak szerokiej i całościowej oferty sprawia, że jesteśmy blisko klientów i odpowiadamy na ich oczekiwania. W 2020 roku kolejnym bardzo ważnym punktem w naszej historii będzie premiera w pełni elektrycznego SUV-a, który otworzy nam nowe perspektywy sprzedażowe – podsumowuje Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda w Polsce.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA