REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda na Poznań Motor Show 2018: elektromobilność i technologie

Tegoroczna edycja największych polskich targów motoryzacyjnych w Polsce będzie stała pod znakiem przyszłości marki. Gwiazdą stoiska będzie koncepcyjny model VISION E.

Skoda Vision E materiały prasowe
Skoda Vision E

Oprócz niewątpliwie ważnej premiery koncepcyjnej Skody VISION E, czeska marka zaprezentuje także nową odsłonę Skody Fabii, najpopularniejszego samochodu na polskim rynku.

Elektryfikacja i zaawansowane technologicznie systemy bezpieczeństwa to dwa główne tematy, które zdecydowała się zaprezentować Skoda podczas targów Poznań Motor Show. Przypomnijmy, że w ramach swojej strategii, do 2025 roku marka zamierza wprowadzić aż dziesięć modeli elektrycznych. Ich zapowiedzią jest Skoda VISION E.

Po światowej premierze w Szanghaju i europejskiej prezentacji na targach IAA we Frankfurcie we wrześniu 2017 roku, goście stoiska Skody jako jedni z pierwszych na świecie będą mogli zobaczyć koncepcyjny model VISION E w bardziej dopracowanej, najnowszej formie.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Vision E
Skoda Vision E

Pierwszy autonomiczny i napędzany wyłącznie energią elektryczną pojazd zapowiada model, który już wkrótce wejdzie do produkcji. Projekt wskazuje przy okazji na przyszłość designu modeli Skody - wyraziste linie nadwozia łączą się tu z najnowocześniejszymi technikami oświetleniowymi.

Wewnątrz, obok cyfrowego panelu deski rozdzielczej oraz centralnego ekranu dotykowego, który pozwala kierowcy i jego współpasażerowi obsługiwać funkcje i usługi ŠKODA Connect, w VISION E każdy z pasażerów ma także do dyspozycji swój własny wyświetlacz.

Elektryczne silniki o systemowej mocy 306 KM napędzają wszystkie cztery koła. VISION E dysponuje zasięgiem aż 500 km i jest w stanie osiągnąć nawet 180 km/h. Samochód oferuje przy tym autonomię prowadzenia trzeciego stopnia. Oznacza to, że na trasach szybkiego ruchu VISION E potrafi samodzielnie przyspieszyć, spowolnić, sterować kierownicą oraz omijać przeszkody.

REKLAMA

Skoda Fabia po face liftingu materiały prasowe
Skoda Fabia

Na stoisku Skody w hali 3A zaprezentowanych zostanie wiele nowych modeli marki. Obok VISION E oraz odświeżonego modelu Fabia w wersjach hatchback i Combi, zaprezentowane zostaną także nowe SUV-y: Kodiaq w wersji STYLE oraz specjalnych SCOUT i SPORTLINE, a także najnowszy modeli marki w tym segmencie, Karoq.

Sportowe geny Skody przybliży najszybsza Octavia w historii – Octavia RS 245 oraz Skoda Superb, nawiązująca do zaangażowania marki w kultowy francuski wyścig kolarski Tour de France.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA