Skoda - najszersza oferta na "rynku z kratką"

Skoda Octavia Premia
Skoda Octavia Premia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

"Wall Street Journal Polska" opublikował pozyskane przez siebie oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów dotyczące kupna samochodów "z kratką". - Jest ono w całości zgodne z naszym stanowiskiem, w oparciu o które jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy na rynek ciężarowe wersje osobowych modeli - mówi Katarzyna Pietrzak, prawnik Skoda Auto Polska S.A.

Skoda Auto Polska S.A. w swym stanowisku prawnym oparła się na wyroku Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich z dnia 22 grudnia 2008 r. w sprawie C-414/07 (Magoora Sp. z o.o.) oraz piśmie Ministra Finansów PT3/812/4/15//CZE/09/185 z dnia 13 lutego 2009 r. Wynika z nich, że Klienci kupujący samochód ciężarowy do użytku w prowadzonej działalności gospodarczej mogą odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości (22%) od nabytego samochodu oraz paliwa zakupionego w trakcie jego używania. Warunkiem jest posiadanie homologacji kategorii N1 o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg.

- Już w pierwszych dniach od uruchomienia sprzedaży zebraliśmy znaczącą ilość zamówień na Octavię Premia i Octavię Tour Premia - mówi Maciej Michalik, Kierownik ds. Marketingu Skoda Auto Polska S.A. - Tak wielki popyt odnotowaliśmy pomimo pojawiających się wątpliwości na temat oficjalnego stanowiska Ministerstwa Finansów. Teraz liczymy się z jeszcze większym zainteresowaniem Klientów, bo mamy najszerszą na rynku ofertę na czteroosobowe samochody z homologacją ciężarową w oparciu o modele osobowe - dodaje Michalik. Już wkrótce do portfolio tych samochodów dołączy Roomster Premia.

Źródło: Skoda

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA