Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda planuje czterodrzwiowe coupe

Już niebawem gama modelowa Skody może się powiększyć o samochód z zupełnie nowego segmentu. Spekulacje mówią o sportowym modelu o nadwoziu coupe bazującym na płycie podłogowej Superba.

Skoda Vision C
Skoda Vision C koncept

Volkswagen zaprezentuje w przyszłym roku nową generację modelu CC. Im bliżej premiery, tym częściej pojawiają się spekulacje na temat czeskiego odpowiednika tego modelu. Skoda pracuje nad czterodrzwiowym coupe, które zadebiutuje nie wcześniej niż na przełomie 2017 i 2018 roku.

Po wprowadzeniu modelu Kodiaq do segmentu SUV moce przerobowe przełożono na ofensywę w kierunku sportowych emocji. Kilka miesięcy temu zaprezentowano pakiet Sportline dla nowego Superba. Na tym nie koniec planów Skody. Czeski producent nie pokazał jeszcze konceptu, ale podpowiedzią w tej kwestii może być prezentowany kilka lat temu model Vision C.

Pod maską nowego modelu pojawi się pełna gama silników montowanych w obecnym Superbie. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości Skoda wprowadzi pod maskę swoich modeli napęd hybrydowy. Raczej nie powinniśmy liczyć na jednostki sześciocylindrowe, ponieważ koncern Volkswagen planuje w ciągu czterech następnych lat poszerzać ofertę elektrycznych samochodów.

Poza tym czeski producent bardzo poważnie myśli o ataku na chiński rynek, gdzie z roku na rok dynamicznie rośnie sprzedaż alternatywnie zasilanych samochodów. Elektryczno-spalinowy Superb skorzystać z platformy Passata GTE.

Zapowiadany model nie będzie pierwszym podejściem czeskiego producenta w kierunku coupe. Przed premierą Superba pierwszej generacji Czesi zaprezentowali koncepcyjny model Tudor, który nie wszedł do seryjnej produkcji, a po latach wciąż robi wrażenie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

REKLAMA