REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda po raz 16. sponsoruje Tour de France

Skoda pozostaje głównym sponsorem Tour de France. W tym roku wspiera wyścig po raz 16., dodatkowo zapewniając flotę samochodową dla całej obsługi wydarzenia.

Skoda z Tour de France Materiały prasowe
Skoda z Tour de France

Producent z Mlada Boleslav dostarczy 250 pojazdów dla organizatorów i kierownictwa. Ponadto w peletonie wyścigu pojedzie specjalnie przygotowany model Superb, pełniący funkcję czerwonego samochodu dyrektora Tour De France Christiana Prudhomme'a.

Marka po raz kolejny będzie również sponsorem prestiżowej zielonej koszulki dla lidera klasyfikacji punktowej. Te i inne informacje dotyczące samego wyścigu wszyscy fani kolarstwa będą mogli znaleźć w aplikacji Tour de France, której partnerem jest Skoda.

Skoda od lat z Tour de France

Skoda po raz 16. wspiera coroczną imprezę kolarską, dostarczając pojazdy dla organizatorów i kierownictwa wyścigu. Przekazana flota obejmuje 250 samochodów, w tym SUV-y: Kodiaq i Karoq, a także bestsellerowe modele Octavia i flagowy Superb, którego zmodernizowana, naszpikowana technologiami wersja w tym roku zasiliła ofertę marki.

Skoda jest również wyłącznym partnerem oficjalnej aplikacji Tour de France, która udostępnia fanom kolarstwa aktualne rankingi i transmisje na żywo oraz umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym zawodników za pomocą GPS. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na Androida i iOS. - Jako oficjalny główny partner Tour de France, prezentujemy naszą markę milionom fanów kolarstwa i miłośników sportu podczas jednej z najbardziej emocjonujących imprez sportowych na świecie. W marcu tego roku przedłużyliśmy naszą długoterminową współpracę z organizatorem Tour de France na kolejne pięć lat, do 2023 r. W ten sposób położyliśmy podwaliny pod nasz wspólny sukces i ponownie podkreślamy kluczowe znaczenie kolarstwa i Tour de France dla naszego sponsoringu sportowego – podkreśla Alain Favey, członek zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda z Tour de France Materiały prasowe
Skoda z Tour de France

Czerwone centrum dowodzenia

Na czele peletonu znajdzie się czerwony model Skoda Superb. Jest on mobilnym centrum dowodzenia dyrektora Tour de France Christiana Prudhomme'a, z którego daje sygnał do rozpoczęcia wyścigu i kieruje jego przebiegiem. Zmodyfikowany samochód naszpikowany jest technologiami z zakresu komunikacji – posiada anteny na dachu, mikrofony i specjalną konsolę z kilkoma kanałami radiowymi.

Prudhomme z tylnej kanapy pojazdu komunikuje się z obsługą wydarzenia i organizuje ruch wokół peletonu. Miejsce obok zarezerwowane jest dla wyjątkowych gości, takich jak prezydent Francji Emmanuel Macron, których szef wyścigu może podjąć idealnie schłodzonym szampanem z wbudowanego minibaru. Czerwona  Skoda Superb jest też jedynym pojazdem, który ma pozwolenie na przekroczenie linii mety z zawodnikami.

Wymagające trasy we francuskich Alpach

Legendarny wyścig odbędzie się w dniach od 6 do 28 lipca. Start 106. edycji Tour de France będzie miał miejsce w Brukseli i będzie hołdem dla pięciokrotnego zwycięzcy Tour de France Belga Eddy'ego Merckxa, który z 34 zwycięstwami etapowymi pozostaje rekordzistą kolarstwa.

Trasa, licząca 3640 kilometrów podzielonych na 21 etapów, przebiega przez górskie trasy w Alpach, podczas których kolaże będę pokonywać przełęcze Col de Vars, Col d'Izoard i Col du Galibier. Zawodnicy przekroczą linię mety 28 lipca na słynnym bulwarze Champs-Elysées w Paryżu.

Rowerowe korzenie Skody

Związek Skody ze sportami rowerowymi sięga początków firmy. W 1895 roku Václav Laurin i Václav Klement założyli fabrykę rowerów w czeskim mieście Mladá Boleslav, dając podwaliny do późniejszego sukcesu motoryzacyjnego firmy.

Skoda wspiera wiele międzynarodowych imprez kolarskich, takich jak: La Vuelta, Paryż-Nicea, Critérium du Dauphiné, Paryż-Roubaix, La Flèche Wallonne, Liège-Bastogne-Liège i L'Etape du Tour. Akcesoria rowerowe są również integralną częścią rozszerzonej oferty marki.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA