REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda pokaże w Genewie odświeżoną Fabię

Najchętniej kupowany samochód 2017 roku w Polsce - Skoda Fabia - szykuje się do face liftingu. Odświeżony model pokazany zostanie oficjalnie na salonie w Genewie.

Skoda Fabia 2018
Skoda Fabia 2018

Skoda Fabia jest jednym z najważniejszych modeli w gamie Skody. Od 1999 roku na całym świecie sprzedano już ponad cztery miliony egzemplarzy tego modelu segmentu B. Lepsza od niej jest tylko większa Octavia.

Jednocześnie producent z Mlada Boleslav obchodził niedawno jubileusz wyprodukowania 500 tysięcy sztuk Fabii trzeciej generacji, która pojawiła się w 2014 roku i właśnie szykuje się do face liftingu, przed nadchodzącą w najbliższych latach nową generacją.

Warto dodać, że pierwsza generacja Skody Fabii powstawała do roku 2007. Łącznie model ten znalazł 1,79 mln nabywców. W przypadku drugiej odsłony modelu, oferowanego między 2007 a 2014 rokiem, produkcja wyniosła 1,71 mln egzemplarzy, a więc niewiele tylko mniej niż Fabii I.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Obecnie w sprzedaży jest trzecia generacja Skody Fabii i w tej wersji model przekroczył już poziom pół miliona sprzedanych samochodów. Na polskim rynku, w 2017 roku, Skoda Fabia była najchętniej kupowanym nowym samochodem.

Z wynikiem 19 047 egzemplarzy dostarczonych na polskie drogi, co było wynikiem o ponad 26 proc. lepszym, niż rok wcześniej, Fabia pokonała Skodę Octavię. Wśród najchętniej wybieranych przez firmy nowych samochodów na polskim rynku, Fabia zajęła wysokie drugie miejsce, ustępując jedynie... Octavii. W tyle został choćby Volkswagen Golf.

Z kolei uwzględniając zakupy dokonywane przez klientów indywidualnych, czyli "zwykłego Kowalskiego", Fabii - w 6 027 rejestracjami, do pierwszego miejsca brakło jedynie... 68 egzemplarzy.

REKLAMA

Skoda Fabia przechodzi face lifting

Po niedawnym wprowadzeniu do oferty nowego silnika 1.0 TSI o mocy 95 lub 110 KM, który zastąpił jednostkę 1.2 TSI, teraz przyszedł czas na odświeżenie modelu. Jak zapowiada producent, face lifting obejmie zarówno design nadwozia, jak i wyposażenie, a także nową jednostkę 1.5 TSI.

Póki co Skoda nie ujawnia zbyt wielu szczegółów. Dostaliśmy jedynie jeden szkic, który wygląda całkiem obiecująco. Przeprojektowany zostanie pas przedni, ze światłami wykonanymi w technologii LED, co ma wzmocnić charakter auta. Jeśli model produkcyjny będzie zbliżony do tego, co widać na szkicu, fani będą zadowoleni.

Poza tym, po raz pierwszy Skoda Fabia będzie mogła być wyposażona również w LED-owe światła tylne, na wzór innej nowości - modelu Karoq.

REKLAMA

Unowocześniony design uzupełnić mają innowacyjne rozwiązania technologiczne z zakresu multimediów i bezpieczeństwa, a także oferta wzbogacona promocyjnymi pakietami wyposażenia. Tutaj podobnie, szczegółów nie znamy, ale będą to z pewnością rozwiązania znane z wyżej usytuowanych w gamie modeli.

Co do silników, tutaj pozostają nam jedynie medialne spekulacje. Mówi się na przykład o tym, że Fabia miałaby otrzymać nowy silnik benzynowy 1.5 TSI, który jest dostępny dla nowych: Volkswagena Polo oraz Seata Ibizy.

Więcej na temat odświeżonej Skody Fabii przekażemy w chwili jej premiery, zaplanowanej na marcowe targi motoryzacyjne w Genewie. Wcześniej mogą pojawiać się kolejne przecieki, o których będziemy informować na naszych stronach auto-motor-i-sport.pl

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA