REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda projektuje trofea dla zwycięzców Tour de France

Projektanci Skoda Design po raz kolejny stworzyli trofea dla zwycięzców wyścigu kolarskiego Tour de France.

Puchar dla zwycięzcy Tour de France projektu Skody Materiały prasowe
Puchar dla zwycięzcy Tour de France projektu Skody

Zawodnicy tegorocznego Tour de France przekroczą linię mety 28 lipca na Polach Elizejskich. Zwycięzcy zostaną uhonorowani trofeami zaprojektowanymi już po raz 8. przez Designerów Skody. Kryształowe puchary zostaną wręczone przez Alain’a Favey’a, członek zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

106. edycja legendarnego wyścigu wystartowała 6 lipca z Brukseli w Belgii. Kolarze po przejechaniu 3640 kilometrów podzielonych na 28 etapów, przekroczą linię mety 28 lipca na paryskich Polach Elizejskich. Skoda od 16 lat jest oficjalnym głównym sponsorem Tour de France dodatkowo zapewniając flotę samochodową dla całej obsługi wydarzenia. Od 2011 roku projektanci Skody odpowiadają też za opracowanie i stworzenie unikatowych nagród dla zwycięzców.

- Tegoroczne trofea dla zwycięzcy Tour de France charakteryzują się jednym z najbardziej tradycyjnych i znanych czeskich szlifów szklanych, zwanych „Spitzstein”. Małe, regularne formy w kształcie piramid tworzą precyzyjny wzór dający wrażenie trójwymiaru. Zinterpretowaliśmy to klasyczne zdobienie, nadając mu nową dynamikę, która znajduje również odzwierciedlenie w kształcie trofeum – wyjaśnia Peter Olah, projektant Skoda Design.

Elegancka sylwetka kryształowych trofeów produkowanych przez czeską firmę Lasvit we współpracy z projektantem Skoda Auto, Peterem Olahem, stała się znakiem rozpoznawczym Tour de France.

Zobacz także: Lotus Evija - najmocniejszy hipersamochód świata

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix Materiały prasowe
Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix

Każdego roku Designerzy Skody realizują swoje inspiracje na szklanych powierzchniach. W tym roku 60-centymetrowe, ważące 4 kilogramy, arcydzieła sztuki szklarskiej oddają hołd tradycyjnej technice szlifowania szkła. Produkcja każdego pucharu trwa trzy dni.

Projektanci Skody kładą olbrzymi nacisk na proporcje, odpowiednie prowadzenie linii oraz precyzję wykonania, co widoczne jest nie tylko w realizacjach dla Tour de France, ale przede wszystkim w Designie każdego modelu marki.

Najlepszymi tego przykładami są niedawny face lifting rodziny Superb, nowy kompakt Scala, wyróżniony nagrodą Red Dot Design czy uzupełniający gamę SUV-ów Kamiq ze swoją dynamiczną, nowoczesną sylwetką.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA