[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda rozwija usługi connectivity - od Nokii do Alexy

Skoda przykłada dużą wagę do usług łączności i zastosowania nowoczesnych technologii w swoich autach. Zobaczmy, jak to się rozwijało.

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

Usługi z zakresu connectivity stanowią obecnie jeden z głównych filarów rozwoju samochodów. W tej chwili dla kierowców równie ważny co moc silnika okazuje się być stopień zintegrowania smarfona z samochodem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Skoda od lat poszerza zakres oferowanych funkcjonalności w tym zakresie.

2000: zestaw głośnomówiący

Po pojawieniu się telefonów komórkowych wyzwaniem stało się znalezienie sposobu na zachowanie bezpieczeństwa w trakcie jazdy przy jednoczesnym prowadzeniu rozmowy przez telefon. Pionierami wśród innowacji w tym zakresie stały się zatem zestawy głośnomówiące, które Skoda wprowadziła do swoich samochodów w 2000 r.

Aby skorzystać z funkcjonalności, należało za pośrednictwem kabla podłączyć telefon umieszczony na specjalnym statywie do jednostki głównej. Zestawy głośnomówiące zostały zaprojektowane dla modelu Nokia 6210i i pojawiły się wraz z pierwszą generacją Skody Octavia po face liftingu.

REKLAMA

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

2004: technologia Bluetooth

Wkrótce okazało się, że przewodowe zestawy głośnomówiące nie są wystarczająco praktycznym rozwiązaniem dla kierowców. Odpowiedzią na kolejne wyzwania było wdrożenie technologii Bluetooth, która szybko stała się standardem w komunikacji bezprzewodowej. Bezprzewodowe rozmowy za pośrednictwem technologii bluetooth po raz pierwszy mogli prowadzić kierowcy Skody Octavia drugiej generacji.

REKLAMA

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

2008: muzyka z telefonu w głośnikach samochodowych

Wraz z rozwojem funkcjonalności telefonów komórkowych wzrosło zapotrzebowanie na wprowadzanie nowych rozwiązań do samochodów. Dzięki technologii Bluetooth możliwe stało się, cieszące się szczególną popularnością wśród kierowców, słuchanie ulubionej muzyki z telefonu w samochodzie za pośrednictwem wbudowanych głośników. Pierwszy model oferujący tę funkcjonalność to Skoda Superb z 2008 r.

REKLAMA

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

2014: SmartGate i MirrorLink

Połączenie pomiędzy samochodem i urządzeniem mobilnym przestało ograniczać się jedynie do możliwości bezpiecznego prowadzenia rozmów telefonicznych czy słuchania ulubionej muzyki w trakcie jazdy. Dzięki systemowi MirrorLink, ekran telefonu można wyświetlić na wyświetlaczu samochodowego systemu infotainment. Umożliwia to komfortowe korzystanie z aplikacji mobilnych, nawigacji telefonicznej czy odtwarzanie radia internetowego w trakcie jazdy.

Natomiast system SmartGate dał kierowcom możliwość zdalnego kontrolowania danych dostępnych dotąd wyłącznie w samochodzie, dotyczących np. monitorowania zużycia paliwa. Po raz pierwszy funkcjonalności pojawiły się w trzeciej generacji modelu Skody Fabia.

REKLAMA

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

2015: system SmartLink+

Stopniowo od 2016 roku wszystkie modele marki Skoda z wyłączeniem Skody Citigo zostały zmodernizowane pod kątem nowej generacji systemu z obszaru connectivity, nazwanego SmartLink+. Oprócz funkcjonalności MirrorLink i SmartGate system oferuje także wsparcie dla interfejsu Apple Car Play i aplikacji Google Android Auto. Dodatkowym udogodnieniem oferowanym przez SmartLink+ jest możliwość połączenia z systemem zdecydowanie szerszej gamy modeli telefonów.

REKLAMA

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

2016: Skoda Connect

W 2016 r., wraz z wprowadzeniem funkcjonalności Skoda Connect, marka wkroczyła w zupełnie nowy wymiar oferowanych przez nią usług z zakresu connectivity. Od tego czasu kierowca może nie tylko połączyć samochód z dowolnym urządzeniem mobilnym, ale także zdalnie obsługiwać jego niektóre funkcje. Dostęp do danych na temat samochodu z dowolnego miejsca pozwala na monitorowanie poziomu paliwa, liczby przebytych kilometrów czy stanu technicznego pojazdu.

Zainstalowanie aplikacji Skoda Connect na telefonie, tablecie czy komputerze pozwala zdalnie włączyć ogrzewania postojowe i upewnić się, czy drzwi i okna zostały poprawnie zamknięte. Aplikacja posiada również dostęp do lokalizacji pojazdu, co pomaga szczególnie w odnalezieniu samochodu na parkingu oraz zapobiega ewentualnym kradzieżom. Ponadto kierowca może z domu lub kawiarni zaplanować podróż, wpisując adres docelowy do aplikacji w telefonie i przesyłając go bezpośrednio do nawigacji samochodowej. Skoda Connect po raz pierwszy stała się częścią wyposażenia modelu Kodiaq.

REKLAMA

Skoda - historia connectivity Skoda - historia connectivity

2018: asystentka głosowa Alexa

W bieżącym roku usługa Skoda Connect została wzbogacona o niezwykle innowacyjne rozwiązanie. Asystentka głosowa Alexa to kolejny poziom komfortu w komunikacji z pojazdem. Klienci Skody mogą komunikować się z samochodem z domu, za pośrednictwem głośnika Amazon Echo, lub z dowolnego miejsca przez aplikację Alexa, zainstalowaną na smartfonie.

Alexa (obecnie wyłącznie w języku angielskim, niemieckim i francuskim) informuje kierowcę o interesujących go danych pojazdu: dokładnym zamknięciu drzwi i okien, poziomie zużycia paliwa, łącznym, dziennym przebiegu czy lokalizacji samochodu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij