[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda sprzedała w listopadzie 110 tys. aut

Skoda idzie za ciosem. Wysyp nowości przełożył się na wysoką sprzedaż marki na świecie.

Skoda Scala Skoda Scala

Skoda od stycznia do końca listopada dostarczyła klientom na całym świecie 1 148 600 samochodów. Stanowi to wzrost o 5,1 proc. w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku. Największą poprawę wyników w listopadzie odnotowano na rynku w Rosji (o 42,9 proc.) i w Europie (o 8,3 proc.). Głównym motorem napędowym dla rozwoju marki pozostaje udana ofensywa w segmencie SUV-ów. Najchętniej kupowanym modelem jest Skoda Octavia, a popyt na kompaktowego SUV-a Karoq nadal rośnie.

- W ciągu jedenastu miesięcy udało nam się zwiększyć dostawy samochodów na całym świecie o 5,1 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Świetne wyniki osiągnęliśmy pomimo wyzwań związanych z wprowadzeniem nowej procedury WLTP i malejącym rynkiem samochodowym w Chinach. Dzięki konsekwentnie prowadzonej kampanii produktowej docieramy do nowych grup klientów. Wraz z najnowszym modelem Scala stawiamy kolejny krok w kierunku dynamicznego rozwoju w segmencie samochodów kompaktowych – komentuje Alain Favey, członek Zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

W Europie Zachodniej Skoda dostarczyła w listopadzie 43 300 pojazdów, czyli o 7,9 proc. więcej niż w poprzednim roku. W Niemczech marka zwiększyła swoje dostawy o 7,1 proc. do 17 300 samochodów dostarczonych do klientów. Dwucyfrowy wzrost odnotowano we Francji (o 27,1 proc.), Wielkiej Brytanii (o 20,6 proc.), Hiszpanii (o 16,9 proc.), Belgii (o 12 proc.) i Holandii (o 11 proc.).

REKLAMA

REKLAMA

Skoda znacząco zwiększyła dostawy w Europie Wschodniej, gdzie w listopadzie odnotowano wzrost o 15,8 proc w porównaniu z tym samym miesiącem w poprzednim roku. W Serbii liczba samochodów dostarczonych do klientów wzrosła o 47,3 proc., w krajach bałtyckich o 24 proc., natomiast w Rosji o 42,9 proc., do 8 200 pojazdów.

Zobacz także: jak testowane są silniki Skody?

W Europie Środkowej dostarczono 18 500 pojazdów co oznacza niewielki spadek, o 3 proc. w porównaniu z listopadem 2017 r. W Czechach sprzedano o 7,6 proc. mniej samochodów w porównaniu z poprzednim rokiem. Marka rozwinęła się z kolei na rynku w Polsce, gdzie dostarczono do klientów o 13,16 proc. więcej pojazdów niż w listopadzie poprzedniego roku (6 672 samochodów) oraz na Słowacji, gdzie sprzedaż wzrosła o 16,5 proc. (do 2 200 samochodów).

W listopadzie, w związku z ogólną tendencją spadkową na chińskim rynku samochodowym, Skoda dostarczyła o 24,3 proc. mniej pojazdów do klientów niż w poprzednim roku. Jednak w okresie od stycznia do końca listopada, marka odnotowała wzrost sprzedaży o 7,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku (282 600 samochodów dostarczonych w 2017 r.).

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij