Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Skoda świętuje wyprodukowanie 14-milionowego samochodu

14-milionowa Skoda 14-milionowa Skoda

Prezes zarządu Skody, prof. dr h.c. Winfried Vahland powiedział: "Nasza ekspansja przybiera coraz większe tempo. Niemal 2/3 z tych czternastu milionów samochodów zostało wyprodukowanych i sprzedanych w ciągu minionych dwudziestu lat, a w ciągu samych 5 ostatnich wyprodukowaliśmy aż 4 miliony aut".

Aby zrealizować założony cel i do 2018 roku osiągnąć poziom 1,5 miliona samochodów sprzedawanych rocznie, producent zwiększa moce przerobowe zarówno w swoich czeskich, jak i zagranicznych fabrykach. Główny ośrodek produkcyjny w Mladá Boleslav zwiększył moce przerobowe i liczba Octavii zjeżdżających każdego dnia z taśmy montażowej wzrosła z 800 do 1200 sztuk.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Nic tylko pogratulować i wypada tylko żałować, że to nie w Polsce VW tak zainwestował. Mamy co prawda Poznań czy Polkowice, ale to ułamek tego co zyskali Czesi. Taki koncern daje stabilność na rynku i pozwala myśleć o kolejnych mln wyprodukowanych aut.
  garfield, 2012-02-03 20:29:16
 • avatar
  zgłoś
  Skoda wyprodukowała swój 14-milionowy samochód. Jubileuszowym modelem jest Superb 2.0 TDI w wersji ‘Laurin & Klement', który zjechał z taśmy montażowej w czeskiej fabryce w miejscowości Kvasiny i trafi do klienta z Niemiec.
  auto motor i sport, 2012-02-02 14:24:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij