Skoda szykuje konkurenta dla VW CC

Do targów w Genewie pozostał dokładnie miesiąc, coraz więcej producentów zdradza więc, jakimi nowościami będzie chciał przyciągnąć zwiedzających na swoje stoisko. Skoda pokazała właśnie pierwsze zdjęcie koncepcyjnego modelu VisionC, który, gdyby wszedł do produkcji, mógłby rywalizować z... Volkswagenem CC.

Skoda VisionC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Design tego modelu przyciąga uwagę. Podobać mogą się ostre linie biegnące przez przednią maskę i wzdłuż bocznej linii, a do tego wąziutkie reflektory w kształcie trójkątów. Sama Skoda zresztą potwierdza, że design jej samochodów będzie pełnił coraz większą rolę i że ma prezentować żywiołowość oraz siłę czeskiej marki.

Prezentacja spektakularnie prezentującej się Skody VisionC będzie nie tylko najważniejszym wydarzeniem na stoisku Skody, ale również zapowiedzią, iż największa ofensywa modelowa w historii marki cały czas jeszcze trwa.

Przedstawione zdjęcie pięciodrzwiowego coupe, jak ten koncept charakteryzuje czeski koncern, to naturalnie szkic i "w realu" jego design może odbiegać dość znacznie od naszych oczekiwań. Nie da się jednak nie zauważyć, że Czesi konsekwentnie rozwijają stylistykę swoich modeli i powoli do lamusa odchodzą nudne stylistycznie Skody sprzed kilku czy kilkunastu lat.

REKLAMA