REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda testuje najnowsze rozwiązania technologiczne

Skoda wchodzi na wyższy poziom technologiczny w swoich nowych modelach. Na jej orbicie znalazł się sektor high-tech w Izraelu.

Skoda testuje nowe technologie Materiały prasowe
Skoda testuje nowe technologie

Skoda Auto coraz bardziej interesuje się wysoce rozwiniętym sektorem high-tech w Izraelu. Jest to element realizowanej strategii, w ramach której marka stawia na digitalizację i rozwój usług w zakresie mobilności cyfrowej. Niektóre z wybranych technologii przechodzą właśnie testy, które mają wykazać, jak sprawdzają się one w codziennych sytuacjach.

- Dzięki naszemu zaangażowaniu w rynek izraelski gwarantujemy sobie dostęp do technologii jutra. Mówimy tutaj o wysoce rozwiniętych technologiach, które sprawdzamy dzięki naszym partnerom strategicznym. Wdrażamy tylko najlepsze i najbardziej odkrywcze rozwiązania mobilne, dostarczając naszym klientom to, czego dziś oczekują – mówi Andre Wehner, szef działu digital w Skoda Auto.

Elektryczne Skody - nowa technologia ładowania

Już niebawem, klienci Skody dokonując zakupu samochodu, będą mogli wybierać spośród portfolio aut elektrycznych. Z myślą o nich Skoda testuje innowacyjną technologię ładowania, którą stworzyła firma Chakratec.

Zobacz także: Skoda Scala w wersji RS

Rozwiązanie to swój potencjał zawdzięcza gromadzeniu energii kinetycznej, która włączona jest w nieograniczone cykle ładowania oraz rozładowywania dużej mocy. Poprzez wzmocnienie i stabilizację sieci, Chakratec oferuje dostęp do szybkich stacji ładowania, które mogą być umiejscowione gdziekolwiek, bez potrzeby zmodernizowania infrastruktury, jednocześnie eliminując ryzyko wzrostu kosztów. Dzięki temu, że bateria nie ma pochodzenia chemicznego, jest ona przyjazna dla środowiska.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda udziałowcem w Anagog

W lipcu tego roku, Skoda została udziałowcem w Anagog. Jest to start-up, który zajmuje się rozwojem sztucznej inteligencji i analizą Big Data. Dzięki tej inwestycji Skoda posiada dostęp do najbardziej zaawansowanych narzędzi w zakresie technologii cyfrowych.

Systemy Anagog współdziałają z ponad stoma aplikacjami dostępnymi dla smartfonów, a ich celem jest analiza wzorów zachowań w zakresie mobilności. Łącząc siły z Anagog, Skoda Auto dąży do zapewnienia konsumentom jak najlepszych doświadczeń zakupowych.

Zobacz także: Skoda otwarła w Polsce pierwszy taki salon

Skoda współpracuje z UVeye

Wkrótce testom poddana zostanie również technologia, która jest wynikiem współpracy z UVeye. Dzięki kamerom 360 stopni pojazdy z łatwością mogą zostać w całości zeskanowane, sprawdzając samochód pod kątem uszkodzeń i anomalii.

Pełen pogląd może zostać zaprezentowany w 3D, co pozwala wykryć niewielkie nawet uszczerbki np. podczas przeglądu, czy w sytuacji gdy pojazd zwracany jest do dealera po wypożyczeniu lub leasingu. Przekłada się to na bezpieczeństwo i komfort użytkownika. Skoda rozważa przetestowanie innowacyjnej technologii na swojej linii produkcyjnej.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA