Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda testuje samochody elektryczne

Elektryfikacja modeli dotarła do Czech. Skoda wprowadza właśnie pilotażowy program testów aut elektrycznych.

Skoda Citigo E-Pilot Materiały prasowe
Elektryczna Skoda Citigo E-Pilot

Skoda dostarczy dziesięć prototypów w pełni elektrycznego modelu Citigo E-Pilot do wybranych klientów. Marka planuje zebrać doświadczenia użytkowników, które w przyszłości posłużą do lepszego zrozumienia potrzeb klientów.

2019 rok dla Skody stoi pod znakiem elektromobilności. Marka dynamicznie wkracza w nowy etap rozpoczynając w czwartym kwartale produkcję pierwszego w pełni elektrycznego modelu Citigo oraz Skody Superb z napędem hybrydowym typu plug-in.

Dodatkowo Skoda uruchamia pilotażowy projekt, w ramach którego wybrani klienci na terenie Czech będą mogli testować prototypowy model Citigo E-Pilot. Celem projektu jest zdobycie opinii na temat użytkowania w codziennym życiu e-samochodów.

Model Skoda Citigo E-Pilot różni się od Skody Citigo, która zostanie wprowadzony do produkcji w tym roku. Technologia, na której bazuje zapożyczona została z Volkswagena e-up!

Zobacz także: wszystkie premiery Poznań Motor Show 2019

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

Przyjęło się, że samochody elektryczne sprawdzają się jedynie w mieście, jednak najnowsze modele potwierdzają, że to nie do końca prawda. Widać to na przykładzie Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

Większość kierowców kojarzy, że samochody elektryczne można ładować na ogólnodostępnych ładowarka, ale wiedzą też, że tych jest w Polsce nadal niewiele, ale czy są też inne sposoby? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

Chociaż to zaskakujące, nie każdy kierowca chce jeździć SUV-em – dla takich osób stworzono uterenowione kombi. W ofercie Skody znajdziemy dwa modele tego typu: Octavię i Superba Scout. czytaj dalej >>

REKLAMA

Samochody będą gromadzić informacje, które zostaną później wykorzystane przez ekspertów Skody. W prototypach zamontowano czujniki, które będą rejestrować m.in. temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz przyspieszenie.

Wszystkie dane zostaną przesłane do Działu Rozwoju Technicznego w Skoda i tam wykorzystane na potrzeby projektu. W ten sposób marka chce monitorować pracę silnika oraz akumulatora. To trochę namiastka tego, co od lat stosuje choćby Tesla, niejako testując swoje rozwiązania już na klientach i zbierając dane z ich codziennych podróży.

W ciągu najbliższych czterech lat Skoda zrealizuje największy program inwestycyjny w swojej historii, wydając około 2 miliardy Euro na elektryfikację i digitalizację. Do końca 2022 r. marka poszerzy swoje portfolio o ponad 30 nowych modeli, z których ponad 10 będzie częściowo lub całkowicie zelektryfikowanych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA