[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Skoda unowocześnia fabrykę

Skoda Auto wprowadza w swoich zakładach w Mlada Boleslav szereg zmian, które mają podnieść wydajność fabryki.

Zakłady Skody w Mlada Boleslav Zakłady Skody w Mlada Boleslav

Skoda Auto dąży do wdrożenia w swoich zakładach produkcyjnych szeregu najnowszych technologii. Jednym z rozwiązań jest otwarcie drugiego już zautomatyzowanego magazynu małych części, co pozwoli zwiększyć efektywność pracy głównej fabryki.

Wśród innowacji, które usprawnią proces produkcyjny samochodów Skody, wymienić należy roboty, które przenoszą drobne elementy bezpośrednio na linię produkcyjną.

Zobacz także: Skoda Kodiaq GT - premiera SUV-a coupe

- W poprzednim roku znacznie usprawniliśmy procesy logistyczne w naszym zakładzie produkcyjnym w Kvasinach. Teraz, dzięki zautomatyzowanemu magazynowi małych części, jesteśmy w stanie podnieść wydajność procesów także w głównej fabryce w Mlada Boleslav. Magazyn ten jest znacznie większy i doskonale przygotowany do produkcji samochodów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko zgodnie z zasadami koncepcji Przemysł 4.0 – powiedział Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Otwarty już w lipcu 2018 roku magazyn w myśl zasad Przemysłu 4.0, pozostaje w pełni zautomatyzowany. Drobne elementy są odpowiednio przechowywane a później dostarczane przez roboty na linię montażową w wymaganej kolejności. Proces ten umożliwia zwiększenie precyzji pracy, przyśpieszenie procesów logistycznych i dalszą minimalizację błędów.

REKLAMA

Maszyny odciążają pracowników wykonując pracę wymagającą fizycznie. Pozwala to przeznaczyć więcej czasu na skanowanie etykiet czy przenoszenie pojemników z drobnymi elementami w obszarze towarów przechodzących i wychodzących.

Na powierzchni 2000 m kw. znajduje się przestrzeń dla 71 tysięcy pojemników mieszczących małe części. Półki o wysokości 14 metrów pozwalają przechowywać 580 plastikowych skrzyń na godzinę. Taka sama liczba niedużych paczek może być obsłużona podczas kompletacji towarów wychodzących. Wszystko dzięki podziałowi pracy pomiędzy roboty – dwa odpowiadają za przechowywanie towarów, a pozostałe dwa za ich przemieszczanie na terenie fabryki.

Rozwiązania wdrażane przez Skodę to kontynuacja Strategii 2025, której jednym z kluczowych filarów jest digitalizacja procesów produkcyjnych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij