REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda uruchamia nową, elektromobilną submarkę iV

Wraz z pojawieniem się dwóch zelektryfikowanych modeli, Skoda wchodzi w nową erę. To jednocześnie początek submarki o nazwie iV.

Skoda e-Citigo - oficjalny szkic Materiały prasowe
Skoda e-Citigo - oficjalny szkic

W pełni elektryczny Citigo-e iV i samochód z napędem hybrydowym typu plug-in Superb iV to dwa modele, którymi Skoda otwiera nowy rozdział w swojej historii. Producent, który podczas majowej premiery w Bratysławie ogłosił wprowadzenie na rynek nowej submarki – iV – wkracza w erę elektromobilności.

Nowa submarka prezentuje nowe podejście Skody – symbol iV obejmuje nie tylko samochody elektryczne, ale także wszelkie rozwiązania z zakresu mobilności.

W ramach Skoda iV producent będzie rozwijał własną rodzinę pojazdów elektrycznych oraz specjalny ekosystem dla rozwiązań mobilnych. Zgodnie ze Strategią 2025 Skoda Auto zainwestuje łącznie dwa miliardy euro w rozwój pojazdów elektrycznych i nowych usług mobilnych w ciągu najbliższych pięciu lat. To największy program inwestycyjny w historii producenta.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Superb iV auto motor i sport
Skoda Superb iV, fot. Michał Szymaczek

Skoda iV – znaczenie nazwy

Nazwa nowej submarki Skody symbolizuje szereg cech, które wyróżniają modele iV. "i" oznacza innowację i inteligencję. Skoda wkracza w erę elektromobilności, oferując rozwiązania mobilne dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Modele iV mają także inspirować emocjonującym, pełnym charakteru designem.

Ponadto każda Skoda iV będzie niepowtarzalna dzięki licznym opcjom wersji wyposażenia z możliwością dostosowania ich do indywidualnych potrzeb kierowców. Wszystkie modele wyróżnią się także intuicyjną obsługą, co powoduje, że jazda samochodem jest jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa.

Z kolei "V" w Skodzie iV oznacza po prostu pojazd (ang. vehicle).

Komfortowe ładowanie pojazdu

Skoda nie tylko koncentruje się na modelach z napędem elektrycznym, ale i przyspiesza rozwój całościowego i powiązanego ekosystemu elektromobilności. Obejmie on m.in. ładowarki naścienne (wallboxy), które umożliwią klientom wygodne ładowanie pojazdów w warunkach domowych, a także dostęp do usług z obszaru Connectivity umożliwiających inteligentne wyszukiwanie najbliższych stacji ładowania.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

REKLAMA

Skoda Citigo e iV auto motor i sport
Skoda Citigo e iV, fot. Michał Szymaczek

Innowacyjne, bezemisyjne pojazdy

W maju Skoda zaprezentowała pierwsze modele z nowej rodziny iV. Citigo-e iV to bezemisyjne, ciche, zwinne i przestronne auto, które umożliwia komfortowe przemieszczanie się po mieście. Samochód napędzany jest wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW oraz wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh, umożliwiający zasięg do 265 km w cyklu WLTP.

 

 

Superb iV to pierwszy model Skody z napędem hybrydowym typu plug-in. Silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym zapewniają łączoną moc 160 kW (218 KM). Dzięki połączeniu obu silników, auto doskonale sprawdza się zarówno podczas miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach, zachowując mobilność przyjazną dla środowiska.

Akumulator litowo-jonowy w Skodzie Superb iV ma pojemność 13 kWh, pozwalając na pokonanie do 55 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną w cyklu WLTP. Bardzo dobre przyspieszenie, dynamika i komfort obydwu pojazdów zapewnią zupełnie nowe emocje z jazdy zarówno w mieście, jak i w dalekich trasach.

Skoda zmniejsza emisję CO2

Wkroczenie Skody w erę elektromobilności stanowi kluczowy filar jej strategii zrównoważonego rozwoju GreenFuture. Jednym z podejmowanych działań jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 30 proc. z floty pojazdów Skody w latach 2015 – 2025. Przejście z napędów konwencjonalnych na napędy elektryczne stanowi podstawową dźwignię tego procesu. Do końca 2022 r. Skoda będzie miała w swojej ofercie ponad dziesięć częściowo lub w pełni elektrycznych samochodów.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA