REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda w Chinach – SUV-y i modele elektryczne

Na targach Auto Shanghai 2019 Skoda prezentuje się pod hasłem elektryfikacji, innowacji i zrównoważonego rozwoju.

Skoda Vision iV Materiały prasowe
Skoda Vision iV

W Szanghaju czeska marka pokaże swoje flagowe modele realizujące wizję e-mobilności: Vision iV i elektryczny pojazd dwukołowy Klement. Ponadto Skoda pokaże całą rodzinę SUV-ów: Kodiaq, zaprojektowany specjalnie na chiński rynek Kodiaq GT, Karoq i Kamiq, umacniając swoją pozycję lidera rynku w tej kategorii.

Skoda Vision iV to spojrzenie w przyszłość samochodów elektrycznych. Ten pierwszy w pełni elektryczny model oparty na platformie MEB zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie już w 2020 r. Przygotowania do wprowadzenia modelu na rynek chiński trwają i opracowywane są wspólnie z partnerem joint venture SAIC Volkswagen. W międzyczasie marka kontynuuje ofensywę w segmencie SUV-ów oferując na azjatyckim rynku cztery modele tej klasy.

Skoda Vision iV – wizja marki na temat e-mobilności

Skoda Vision iV to w pełni elektryczny pojazd, zbudowany na modularnej platformie zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Platforma ta zapewnia aerodynamiczny charakter nadwozia oraz przestronne wnętrze typowe dla Skody.

Koncepcyjny Vision iV to także emocjonujący design. Model wyposażony będzie w przyciągające wzrok podświetlane szklane elementy w listwach grilla i kamery zamiast tradycyjnych lusterek bocznych przypominające kształtem płetwy rekina.

Skoda zmodyfikowała i dostosowała technologicznie Vision iV na rynek chiński i wyposażyła model w silnik elektryczny o mocy 150 kW będący bezemisyjnym układem napędowym. Zainstalowana w podwoziu pojazdu płaska bateria litowo-jonowa zapewnia zasięg sięgający nawet 500 kilometrów.

Innowacyjne technologie zastosowane w samochodzie zapewniają nie tylko wygodę, ale też bezpieczeństwo. Usługi z zakresu infotainment czy zintegrowanie smartfonu z samochodem to początek nowej ery digitalizacji pojazdów Skody.

Zobacz także: Skoda Kamiq debiutuje w Polsce

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Klement Materiały prasowe
Skoda Klement

Skoda Klement - pomysł na miasto

Klement jest hołdem złożonym założycielom marki i nawiązuje do 124-letniej tradycji Skody, której początki związane były z produkcją rowerów. Klement to ekologiczna alternatywa dla samochodu w dziedzinie mikromobilności, idealna na zatłoczone chińskie metropolie.

Pojazd posiada silnik o mocy 4 kW umieszczony w tylnej piaście, który przyspiesza rower do maksymalnej prędkości 45 km/h. Funkcja przyspieszania i hamowania w pojeździe Klement działa jak w popularnych hoverboardach – poprzez nacisk i przechylenie pedałów.

Hydrauliczny tarczowy hamulec wyposażony w ABS oraz oświetlenie LED najnowszej generacji gwarantują bezpieczne przemierzanie miasta.

Zobacz także: jak testowane są silniki Skody?

REKLAMA

SUV-y Skody na rynek chiński Materiały prasowe
SUV-y Skody na rynek chiński

Pełna gama oferty SUV-ów

Chiny są jedynym rynkiem na świecie, który oferuje cztery różne modele SUV. W ofercie znajduje się Skoda Kodiaq, która jest dostępna w opcji 7-osobowej, Skoda Karoq o 50 mm dłuższa niż jej europejski odpowiednik, chińska wersja Skody Kamiq oraz Skoda Kodiaq GT, która była zaprojektowana wyłącznie na ten rynek.

Skoda Kodiaq zaprezentowała na chińskim rynku początek nowego języka designu Skody. Model zachwyca nie tylko atrakcyjną linią nadwozia i świetnie zaprojektowanym wnętrzem, ale także doskonałym stosunkiem jakości do ceny oraz przestronnością typową dla marki. Co więcej, Kodiaq występuje w wersji z silnikiem oferującym moc wyjściową 162 kW, w najbogatszych wersjach z napędem na cztery koła.

Model Kodiaq GT, który powstał wyłącznie z myślą o chińskim rynku, łączy wszechstronność SUV-ów ze sportową dynamiką i elegancją, charakterystyczną dla wersji coupe. Kodiaq GT, pierwszy SUV w wersji coupe dostępny w portfolio Skody jest flagowym reprezentantem tego segmentu marki w Chinach.

Skoda Karoq na chińskim rynku zapewnia jeszcze większy komfort, ponieważ sam pojazd i jego rozstaw osi są o 50 mm dłuższe niż w jego europejskim odpowiedniku. Model jest bogato wyposażony w systemy wspomagania kierowcy i najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu connectivity.

Specjalnie zaprojektowany na rynek chiński Kamiq występujący w wariancie z silnikiem o mocy 81 kW adresowany jest do młodych mieszkańców miast. Model naszpikowany jest innowacyjnymi technologiami, m.in.: usługą asystenta głosowego opartego na sztucznej inteligencji dostarczonej przez iFLYTEK, wiodącego azjatyckiego dostawcy technologii rozpoznawania głosu.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA