Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda w ofensywie. Mocna połowa roku

W pierwszej połowie 2019 roku Skoda zwiększyła zysk operacyjny i przychody ze sprzedaży. Trwa również modelowa ofensywa marki, w tym wejście w świat elektromobilności.

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Skoda intensywnie się rozwija i odnotowuje stały wzrost, czego dowodzą wyniki podsumowujące pierwsze półrocze. Jak podaje producent, przychody ze sprzedaży wzrosły o 10,8 proc. do 10,154 mld euro, a zysk operacyjny do 824 mln euro (+ 0,3 proc.).

Marka z Mlada Boleslav nie stoi w miejscu i przeznacza kolejne środki na inwestycje. W pierwszym półroczu wyniosły one aż 369 mln euro, czyli o 33,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie minionego roku.

Skoda mocno inwestuje w rozwój nowych modeli, akumulatorów i napędów w ramach szeroko zakrojonej ofensywy w zakresie elektromobilności, których pierwszymi zwiastunami są modele Superb iV z napędem hybrydowym plug-in oraz Citigo-e iV z napędem elektrycznym.

- Podsumowanie pierwszego półrocza pokazuje, że Skoda pozostaje na dobrej drodze do realizacji założonych celów i może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedażowymi. Nowe modele, kompaktowa Scala i uzupełniający gamę SUV-ów Kamiq, zostały bardzo dobrze przyjęte przez naszych klientów na całym świecie. Spodziewamy się kolejnych pozytywnych impulsów płynących z rynku w reakcji na wprowadzenie odświeżonej rodziny Superb – komentuje Bernhard Maier, dyrektor generalny Skoda Auto.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

Mocna połowa 2019 roku

Od stycznia do czerwca 2019 roku Skoda dostarczyła 495 000 samochodów do klientów na całym świecie, nie wliczając rynku chińskiego. Oznacza to wzrost o 1,6 proc. Całkowite wyniki dostaw do odbiorców na całym świecie to z kolei 620 900 pojazdów, o 4,9 proc. mniej niż przed rokiem. Te dane są efektem niekorzystnej sytuacji na chińskim rynku motoryzacyjnym.

Sprzedaż w pierwszych miesiącach bieżącego roku wzrosła do 559 900 pojazdów (+ 9,6 proc.), a przychody ze sprzedaży sięgnęły kwoty 10 154 mld euro (+ 10,8 proc.). Na wzrost powyższych wyników miała wpływ niedawna konsolidacja marek koncernu Volkswagen na indyjskim rynku i przejęcie odpowiedzialności za ten region przez Skodę w ramach projektu India 2.0.

- Pomimo spadkowych tendencji w branży motoryzacyjnej zdołaliśmy zwiększyć udziały rynkowe w Europie i poza jej granicami osiągając bardzo dobry zysk operacyjny. Nasze aktywne zarządzanie sprzedażą oraz wprowadzenie obszernego programu dalszego wzrostu wydajności przynoszą efekty - wyjaśnia Klaus-Dieter Schürmann, członek zarządu Skoda Auto ds. Finansów i IT.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

REKLAMA

Skoda Citigo e iV auto motor i sport
Skoda Citigo e iV, fot. Michał Szymaczek

Nowe modele i elektromobilność

W maju tego roku odbyła się premiera zmodernizowanej rodziny Superb, w tym pierwszego modelu z napędem hybrydowym typu plug-in Superb iV oraz prezentacja pierwszego w pełni elektrycznego samochodu Citigo-e iV. Tym samym Skoda rozpoczęła erę elektromobilności.

To dopiero początek drogi. Do 2022 roku producent wprowadzi bowiem na rynek aż 30 nowych modeli, wśród nich ponad dziesięć z napędem elektrycznym.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA