REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda w pół roku dostarczyła 620 tys. samochodów

W pierwszym półroczu 2019 roku Skoda dostarczyła klientom na całym świecie 620 900 pojazdów.

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Na międzynarodowym rynku samochodowym, wyłączając Chiny, czeska marka zanotowała wzrost o 1,6 proc. w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku, realizując 495 000 dostaw.

Niekorzystna sytuacja na chińskim rynku motoryzacyjnym odbiła się jednak na całościowych wynikach Skody za pierwsze półrocze dając wynik o 4,9 proc. niższy w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku.

Skoda Karoq i Scala na plusie

Liczba dostaw do klientów na całym świecie zamknęła się w sumie 620 900 sztuk. Tylko w czerwcu Skoda dostarczyła 112,5 tysięcy pojazdów, odnotowując znaczny wzrost sprzedaży w Europie, głównie za sprawą zwiększonych zamówień na model Karoq (+ 44,2 proc.) oraz udanej kampanii nowej Skody Scala.

- Dostawy w pierwszej połowie roku dowodzą mocnych stron naszej kampanii produktowej na całym świecie, szczególnie w Europie i Rosji, gdzie znacząco zwiększyliśmy liczbę pojazdów dostarczanych klientom. Pomimo niestabilności na światowych rynkach, zwłaszcza chińskim, będziemy kontynuować naszą strategię w drugiej połowie roku. Nowe modele Scala i Kamiq zostają bardzo dobrze przyjęte przez klientów, a niedawno zmodernizowany Superb oraz jego uterenowiona wersja Scout zapewnią bodziec do dalszego rozwoju sprzedaży - podkreśla Alain Favey, członek zarządu Skoda AUTO ds. sprzedaży i marketingu.

W Europie Zachodniej Skoda dostarczyła klientom 275 700 pojazdów od stycznia do czerwca, co stanowi wzrost o 3,2 proc. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Na drugim największym dla marki rynku, w Niemczech, w pierwszym półroczu producent dostarczył w sumie 99 000 pojazdów, poprawiając wynik z poprzedniego roku o 6,5 proc.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

Mocny czerwiec dla Skody

W samym czerwcu Skoda odnotowała wzrost do 19 300 pojazdów (+ 9,7 proc.). W pierwszej połowie roku producent odnotował także dwucyfrowy wzrost w Austrii (15 600 pojazdów, + 10,1 proc.), Szwajcarii (11 800 pojazdów, + 28,9 proc.) i Danii (9 000 pojazdów, + 22,8 proc.).

W Europie Środkowej producent dostarczył 110 400 pojazdów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy odnotowując nieznaczny spadek (- 4,0 proc.). Skoda osiągnęła znaczny wzrost w Słowenii dostarczając klientom 4300 pojazdów (+ 6,1 proc.) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W Polsce Skoda zamknęła pierwsze półrocze ze świetnym wynikiem 34 672 zarejestrowanych samochodów, tym samym pozostając niezmiennie liderem rynku motoryzacyjnego. Ponadto dwa modele marki, Octavia i Fabia, były najczęściej wybieranymi pojazdami przez Polaków w okresie od stycznia do czerwca włącznie.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

REKLAMA

Skoda Karoq materiały prasowe
Skoda Karoq

Skoda w Europie Wschodniej

W Europie Wschodniej, z wyłączeniem Rosji, w pierwszej połowie roku Skoda zwiększyła dostawy do 24 500 pojazdów (+ 8,3 proc.). W czerwcu dostawy wzrosły do 4 700 pojazdów (+ 8,3 proc.) w porównaniu z rokiem poprzednim. Marka zakończyła półrocze ze świetnymi wynikami również w Serbii (4000 pojazdów, + 13,2 proc.), Bułgarii (2600 pojazdów, + 27,2 proc.) oraz Kazachstanie (500 pojazdów, + 133,5 proc.).

W Rosji Skoda dostarczyła 39 800 pojazdów i odnotowała wzrost o 9,6 proc. Na największym jednolitym rynku marki, w Chinach, Skoda dostarczyła 125 900 pojazdów (- 23,9 proc.). Spadek ten odzwierciedla obecną zniżkową tendencję na chińskim rynku samochodowym.

Motorem wzrostu w nadchodzących miesiącach będzie odświeżona rodzina modelu Superb oraz SUV-y Karoq, Kodiaq, a także nowy miejski SUV Kamiq. Bardzo ważną rolę odegra również nowa kompaktowa Skoda Scala, która została świetnie przyjęta przez klientów na całym świecie.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA