[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ

Skoda wchodzi w erę napędów elektrycznych

Skoda planuje w najbliższych kilku latach prawdziwą ekspansję modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Skoda Vision X Skoda Vision X

Już w przyszłym roku marka wprowadzi na rynek swoją pierwszą hybrydę typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód. W roku 2025 w oferować będzie już dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.

Wkrótce każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą elektrycznej Skody. W przyszłym roku gamę marki wzbogaci wspomagany energią elektryczną model Superb z napędem hybrydowym typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii Skody, model eCITIGO.

REKLAMA

Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018 Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Prawdziwie rewolucyjny dla Skody będzie rok 2020, gdy na rynek zostanie wprowadzona produkcyjna wersja koncepcyjnego crossovera VISION E. Będzie to pierwszy elektryczny samochód Skody zaprojektowany na platformie MEB, opracowanej specjalnie dla samochodów z napędem elektrycznym.

Skoda VISION E to zaprezentowane w 2017 roku studium koncepcyjne SUV-a z w pełni elektrycznym napędem na cztery koła o mocy 306 KM. Produkcyjna wersja tego modelu, podobnie jak zapowiadający go prototyp, oferować będzie maksymalny zasięg akumulatorów wynoszący nawet 500 km.

REKLAMA

Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018 Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Strategia 2025: 10 zelektryfikowanych modeli Skody

Do roku 2025 gama modelowa Skody będzie liczyła aż dziesięć zelektryfikowanych modeli w różnych segmentach. Sześć z nich będzie posiadało napęd czysto elektryczny, pozostałe będą hybrydami oraz hybrydami typu plug-in (z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka). Równolegle będzie kontynuowany rozwój wydajnych jednostek spalinowych. 

 Jednym z przykładów innowacji Skody jest hybryda wykorzystująca jednostkę zasilaną gazem ziemnym oraz elektryczny moduł napędowy zamontowany na tylnej osi. Dokładnie takie rozwiązanie zostało zademonstrowane w koncepcyjnym modelu VISION X, najnowszym modelu koncepcyjnym hybrydowego crossovera Skody.

REKLAMA

Skoda Vision X Skoda Vision X

- Do roku 2022 zainwestujemy dwa miliardy euro w elektromobilność. Ta strategia zmieni oblicze naszej oferty. To największy program inwestycyjny w dziejach Skody - mówi dyrektor generalny marki Skoda Bernhard Maier.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij