REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wchodzi w erę napędów elektrycznych

Skoda planuje w najbliższych kilku latach prawdziwą ekspansję modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Skoda Vision X Materiały prasowe
Skoda Vision X

Już w przyszłym roku marka wprowadzi na rynek swoją pierwszą hybrydę typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód. W roku 2025 w oferować będzie już dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.

Wkrótce każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą elektrycznej Skody. W przyszłym roku gamę marki wzbogaci wspomagany energią elektryczną model Superb z napędem hybrydowym typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii Skody, model eCITIGO.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Prawdziwie rewolucyjny dla Skody będzie rok 2020, gdy na rynek zostanie wprowadzona produkcyjna wersja koncepcyjnego crossovera VISION E. Będzie to pierwszy elektryczny samochód Skody zaprojektowany na platformie MEB, opracowanej specjalnie dla samochodów z napędem elektrycznym.

Skoda VISION E to zaprezentowane w 2017 roku studium koncepcyjne SUV-a z w pełni elektrycznym napędem na cztery koła o mocy 306 KM. Produkcyjna wersja tego modelu, podobnie jak zapowiadający go prototyp, oferować będzie maksymalny zasięg akumulatorów wynoszący nawet 500 km.

REKLAMA

Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Strategia 2025: 10 zelektryfikowanych modeli Skody

Do roku 2025 gama modelowa Skody będzie liczyła aż dziesięć zelektryfikowanych modeli w różnych segmentach. Sześć z nich będzie posiadało napęd czysto elektryczny, pozostałe będą hybrydami oraz hybrydami typu plug-in (z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka). Równolegle będzie kontynuowany rozwój wydajnych jednostek spalinowych. 

 Jednym z przykładów innowacji Skody jest hybryda wykorzystująca jednostkę zasilaną gazem ziemnym oraz elektryczny moduł napędowy zamontowany na tylnej osi. Dokładnie takie rozwiązanie zostało zademonstrowane w koncepcyjnym modelu VISION X, najnowszym modelu koncepcyjnym hybrydowego crossovera Skody.

REKLAMA

Skoda Vision X
Skoda Vision X

- Do roku 2022 zainwestujemy dwa miliardy euro w elektromobilność. Ta strategia zmieni oblicze naszej oferty. To największy program inwestycyjny w dziejach Skody - mówi dyrektor generalny marki Skoda Bernhard Maier.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA