REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wkracza w erę elektromobilności

Skoda już od przeszło trzech lat prowadzi szeroko zakrojone szkolenia związane z wyzwaniami ery elektromobilności, w którą czeski producent wkracza.

Skoda Citigo-e Materiały prasowe
Skoda Citigo-e

Skoda Auto po raz kolejny udowadnia, że jest przygotowana na wyzwania przyszłości. Wkraczając w erę elektromobilności wszyscy pracownicy, studenci i dostawcy odbywają systematyczne i precyzyjnie ukierunkowane szkolenia poszerzające ich kompetencje w tym obszarze. Od momentu startu programów szkoleniowych w maju 2016 r. ponad 12 000 pracowników Skody ukończyło z sukcesem kursy specjalne.

Do końca czerwca 2019 roku w ramach Akademii Skody przeszkolono ponad 12 000 osób. Programy szkoleniowe ukończyło z sukcesem także ok. 1 450 pracowników firm dostawczych i 700 studentów. Dział szkoleń technicznych Skoda Auto, który od kilku lat zajmuje się dziedziną elektromobilności, opracował treść kursów dostosowaną do potrzeb różnych grup docelowych.

Już w 2016 roku Akademia Skody zaczęła oferować specjalne programy e-mobilności dla mechatroników, elektroników samochodów osobowych oraz elektryków. Od 2017 roku wszyscy odbywają dedykowane szkolenia z zakresu elektromobilności, precyzyjnie dostosowane do programów ich kursów.

- Wkroczenie w erę elektromobilności niesie ze sobą zmiany w obrębie wielu działów firmy i stawia zupełnie nowe wymagania względem naszych programów szkoleniowych i rozwojowych. Akademia Skody nie tylko oferuje naszym pracownikom i dostawcom szeroki wachlarz nowych formatów szkoleniowych, ale także zapewnia ich dopasowaną i zoptymalizowaną treść. Dzięki naszym najnowocześniejszym technologiom i wysoko wykwalifikowanym pracownikom, którzy chętnie zdobywają nowe umiejętności, jesteśmy doskonale przygotowani na przyszłe wyzwania elektromobilności – komentuje Bohdan Wojnar, członek zarządu Skoda Auto ds. zasobów ludzkich.

 

 

Zobacz także: dopłaty do aut elektrycznych w Polsce

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Citigo-e Materiały prasowe
Skoda Citigo-e

Dla wykwalifikowanych pracowników Skoda Auto uruchomiła trzystopniowy program kwalifikacyjny. Pierwszy poziom kwalifikacji odbywa się wyłącznie w sali wykładowej i jest dostosowany do potrzeb pracowników, np.: działów logistyki i produkcji, którzy w przyszłości będą zajmować się komponentami wysokiego napięcia. Drugi poziom ma także charakter teoretyczny. Do grup docelowych należą pracownicy nadwoziowni czy lakierni, którzy będą pracować przy produkcji samochodów elektrycznych.

Trzeci poziom odbywa się w laboratorium elektromobilności i składa się z licznych sesji praktycznych prowadzonych wewnątrz pojazdów. Przeznaczony jest dla studentów i pracowników dziedzin specjalistycznych, którzy koncentrują się przede wszystkim na elektronice i pracować będą nad układem pojazdu.

Szkolenie obejmuje identyfikację i naprawę usterek w wiązce elektrycznej samochodu, jak również w jego komponentach wysokonapięciowych. Jako rozszerzenie tego trzeciego poziomu, Skoda Auto szkoli również specjalistów w zakresie diagnostyki problemów z akumulatorami wysokiego napięcia.

Jesienią 2019 roku Skoda Auto rozpocznie seryjną produkcję komponentów do pojazdów elektrycznych Grupy Volkswagen w głównej fabryce w Mladej Boleslav. Wysokonapięciowe akumulatory będą stosowane w samochodach z napędem hybrydowym typu plug-in opartych na platformie MQB.

Już na początku przyszłego roku gamę modelową Skody uzupełni pierwszy samochód z napędem hybrydowym typu plug-in Skoda Superb iV. Równocześnie do oferty wejdzie elektryczna Skoda Citigo-e iV – zwrotne, ciche, ekonomiczne Auto przeznaczone do komfortowego, ekonomicznego przemieszczania się na terenie miast.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA