Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wprowadzi asystentkę głosową Alexa

Skoda wprowadza coraz bardziej zaawansowane systemy connectivity. Kolejnym z nich będzie asystentka głosowa Alexa.

Skoda wprowadza asystentkę głosową Alexa Materiały prasowe
Skoda wprowadza asystentkę głosową Alexa

Już wkrótce kierowcy Skody na całym świecie będą mogli komunikować się ze swoimi samochodami za pośrednictwem asystentki głosowej Alexa, współdziałającej z usługą Skoda Connect. Aplikacja firmy Amazon dostępna będzie w dwóch językach: angielskim i niemieckim.

Sukces fazy testowej w Niemczech i Wielkiej Brytanii umożliwił właścicielom samochodów marki Skoda na całym świecie korzystanie z oprogramowania asystentki głosowej Alexa od firmy Amazon w języku angielskim i niemieckim. Już wkrótce dołączy do nich najnowsza wersja – dostępna w języku francuskim.

Synchronizacja usługi Skoda Connect, dostępnej w wybranych modelach Skody, z Alexą umożliwia kierowcom łatwiejszą komunikację ze swoim samochodem. Teraz bez wychodzenia z domu, można uzyskać wszystkie niezbędne informacje i dane techniczne na temat pojazdu. Wystarczy zadać pytania inteligentnemu głośnikowi Echo Amazon. Dialog można prowadzić także w trakcie jazdy za pośrednictwem aplikacji Alexa zainstalowanej na smartfonie.

Zobacz także: Skoda Scala - systemy bezpieczeństwa

Alexa odpowiada na pytania, które nierzadko pojawiają się w głowach zabieganych kierowców. W szybki sposób umożliwia sprawdzenie obecnego przebiegu samochodu, poziomu paliwa oraz poinformuje, czy drzwi i okna pojazdu zostały poprawnie zamknięte. Dzięki Alexie kierowcy unikną również sytuacji, w których nie pamiętają swojego miejsca parkingowego – aplikacja szybko wskazuje lokalizację samochodu.

Ponadto urządzenie może dostarczyć kierowcy dane na temat bieżącego użytkowania pojazdu: średniego zużycia paliwa, średniej prędkości lub przebytej odległości.

Asystentka głosowa od firmy Amazon dostępna jest we wszystkich modelach Skody posiadających usługę Skoda Connect (funkcjonalności Care Connect). Aby skorzystać z urządzenia, wystarczy założyć konto w serwisie Amazon, a następnie połączyć je z kontem na portalu Skoda Connect. Uruchomienie Alexy odbywa się poprzez zadanie jej pytania.   

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Funkcjonalności wprowadzane stopniowo do samochodów marki Skoda pokazują, że czeska marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzając do oferty nowe rozwiązania w dziedzinie innowacji technologicznych, zgodnych z obecnymi trendami.

Zobacz również:
REKLAMA