Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wprowadzi nowe modele na platformie MQB-A0

Skoda rozwija globalną platformę MQB-A0 Grupy Volkswagen, by opracować nowe modele dla regionów o wysokim potencjale wzrostu.

Skoda Kushaq fot. materiały prasowe
Skoda Kushaq

Po wprowadzeniu przez Skodę platformy MQB-A0-IN specjalnie dostosowanej do potrzeb indyjskiego rynku, marka po raz pierwszy przejmuje odpowiedzialność za stworzenie platformy, która zostanie wykorzystana globalnie. Aby wdrożyć platformę na rynek Skoda wykorzysta swoje wysokie kompetencje rozwojowe, umiejętność koordynowania złożonych projektów Grupy Volkswagen oraz doświadczenie w produkcji pojazdów z podstawowych segmentów.

– Przejmując odpowiedzialność za produkcję MQB-A0, Skoda po raz pierwszy odpowiada za ogólnoświatowy rozwój platformy samochodowej. Wykorzystujemy nasze doświadczenie w zakresie rozwoju, przejmujemy jeszcze większą odpowiedzialność, a jednocześnie wzmacniamy pozycję Skody jako ważnego europejskiego centrum rozwojowego Grupy Volkswagen. Jestem przekonany, że dzięki platformie MQB-A0 uda nam się pozyskać wielu nowych klientów i wzmocnić pozycję Grupy Volkswagen – mówi Thomas Schäfer, Prezes Zarządu Skoda Auto.

– Dzięki naszej kompleksowej strategii osiągamy korzyści, które pozwalają nam oferować klientom na całym świecie najnowocześniejsze technologie i wysoką jakość w konkurencyjnych cenach. W oparciu o to Volkswagen i Skoda mogą szybko dostarczać klientom pojazdy, które są unikalne w segmencie wolumenowym. Jako marka ze znaczącym doświadczeniem w produkcji samochodów z segmentu podstawowego Skoda jest idealnie przygotowana do przejęcia odpowiedzialności za pomyślny dalszy rozwój platformy MQB-A0 w ramach Grupy Volkswagen. W ten sposób tworzymy synergię, która jeszcze bardziej zwiększy rentowność w ramach grupy wolumenowej – dodaje Ralf Brandstätter, Prezes Zarządu marki Volkswagen.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

– Nasz zespół projektowy posiada rozległą wiedzę na temat pojazdów z segmentu podstawowego. Wykorzystujemy ją teraz przy opracowywaniu globalnej platformy MQB-A0. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i jednocześnie silna motywacja, aby projekt zakończył się sukcesem. W oparciu o tę platformę powstaną nowe modele, precyzyjnie dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów w poszczególnych regionach – mówi Johannes Neft, członek zarządu Skoda Auto ds. rozwoju technicznego.

Platforma MQB-A0 jest wykorzystywana na całym świecie i stanowi podstawę dla nowych modeli wyposażonych w silniki spalinowe. Najczęściej używana jest w Indiach, Ameryce Łacińskiej, Rosji, Afryce i krajach ASEAN, gdzie segmenty podstawowe mają duże znaczenie i oferują dalszy potencjał do rozwoju.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

Napęd elektryczny podbija nie tylko świat samochodów drogowych, ale i wyczynowych. Skoda we współpracy z marką Kreisel Electric opracowała właśnie koncepcyjne auto rajdowe z takim rodzajem napędu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

Największy SUV w gamie modeli Skody został właśnie odświeżony - dotyczy to każdej z szerokiej palety wersji tego modelu. Sprawdźmy co zmieniło się w tym modelu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

Czeski samochód miejski od lat jest jednym z najpopularniejszych samochodów na polskim rynku, jednak tym razem, do cenionych od lat praktycznych cech, dodano coś jeszcze – sporo designerskich smaczków. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kushaq fot. materiały prasowe
Skoda Kushaq

Duży poziom kompetencji rozwojowych Skody

Grupa Volkswagen polega na wysokich kompetencjach Skody w zakresie rozwoju oraz jej wieloletnim doświadczeniu w produkcji pojazdów z podstawowych segmentów. Marka jest już odpowiedzialna za rozwój rynku w Indiach, Rosji i Afryce Północnej.

Na początku czerwca w indyjskiej fabryce w Chakan rozpoczęła się produkcja Skody Kushaq. To pierwszy seryjny model oparty na platformie MQB-A0-IN, którą marka zaadaptowała na potrzeby indyjskiego rynku. Platforma ta będzie wykorzystywana także w innych modelach Volkswagena i Skody. Skoda planuje także wprowadzić model Kushaq na inne rozwijające się rynki. Z kolei drugi model oparty na tej samej platformie zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Wysoko wykwalifikowani pracownicy

Ze względu na rozwój platformy MQB-A0 Skoda zatrudni wysoko wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w obszarze rozwoju technicznego. Część z nich przejdzie do projektu z innych stanowisk marki, jednak większość to osoby zatrudnione z zewnątrz.

Przejmując odpowiedzialność za platformę MQB-A0, Skoda podejmuje pierwszy krok, by stać się wiodącym europejskim producentem samochodów na rozwijających się rynkach Indii, Rosji i Afryki Północnej w ramach strategii NEXT LEVEL – Skoda STRATEGY 2030.

 

Zobacz także:

REKLAMA