Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wspiera HoppyGo, usługę wynajmu aut

Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać pojazdy na każdą okazję, bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy.

Skoda wspiera HoppyGo - wynajem aut fot. materiały prasowe
Skoda wspiera HoppyGo - wynajem aut

Jednym z projektów wspieranych przez Skoda Auto DigiLab jest HoppyGo – innowacyjna platforma otwartego wynajmu aut w formule peer-to-peer. Usługa jest już dostępna w Polsce i cieszy się coraz większą popularnością – zarówno wśród właścicieli samochodów, jak i ich użytkowników. W dużym przybliżeniu można ją przyrównać do wakacyjnego wynajmu prywatnych mieszkań.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

HoppyGo – wynajmij auto w okolicy

Platforma HoppyGo łączy właścicieli samochodów z tymi osobami, które nie posiadają auta, a potrzebują z niego skorzystać. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy HoppyGo mogą łatwo i wygodnie wypożyczać pojazdy na każdą okazję, bezpośrednio od właścicieli w ich okolicy – na jeden lub kilka dni, a nawet dłużej. Jednocześnie HoppyGo umożliwia bezpieczny wynajem samochodów wyłącznie zweryfikowanym użytkownikom platformy. Udostępniając nieużywane przez siebie auta, właściciele mogą zyskać dodatkowe środki na utrzymanie czy eksploatację pojazdu.

Społeczność HoppyGo tworzą ludzie, którzy współdzieląc auta, pomagają ograniczać ich liczbę w miastach, chronić środowisko oraz dbać o jakość powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, system peer-to-peer nie wprowadza bowiem nowych pojazdów, a pozwala lepiej wykorzystywać te, które już są w użytkowaniu. Operator współpracuje z jedną z największych marek ubezpieczeniowych w Polsce – UNIQA, która zapewnia ubezpieczenie AC na czas trwania wynajmów, wsparcie assistance oraz likwidację ewentualnych szkód.

Skoda wspiera HoppyGo - wynajem autfot. materiały prasowe
Skoda wspiera HoppyGo - wynajem aut

HoppyGo w Polsce jest wspierane przez Skoda Auto DigiLab, centrum innowacji Skoda Auto. Podejmowane przez Skoda Auto DigiLab działania służą zapewnieniu powszechnego dostępu do cyfrowych, zintegrowanych, bezpiecznych produktów i usług związanych z mobilnością oraz promowaniu bardziej ekologicznego i inteligentnego wykorzystania samochodów. HoppyGo wpisuje się w ten trend - nie wprowadza bowiem do obiegu nowej floty. Co więcej, zastąpienie co piątego prywatnego pojazdu autami współużytkowanymi, obniżyłoby emisję CO2 o 15 proc. Członkowie społeczności HoppyGo mogą wybierać typ i rodzaj pojazdu w zależności od bieżących potrzeb – zróżnicowana oferta obejmuje modele SUV, sportowe, dostawcze, segment premium oraz auta kompaktowe.

Czy ten rodzaj wynajmu sprawdzi się na naszych ulicach? Wydaje się, że jest na to dobry czas, patrząc na popularność wynajmu aut na minuty i to, jak drogie są obecnie nowe samochody. Czas pokaże, czy to dobra droga.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

Przyjęło się, że samochody elektryczne sprawdzają się jedynie w mieście, jednak najnowsze modele potwierdzają, że to nie do końca prawda. Widać to na przykładzie Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

Większość kierowców kojarzy, że samochody elektryczne można ładować na ogólnodostępnych ładowarka, ale wiedzą też, że tych jest w Polsce nadal niewiele, ale czy są też inne sposoby? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

Chociaż to zaskakujące, nie każdy kierowca chce jeździć SUV-em – dla takich osób stworzono uterenowione kombi. W ofercie Skody znajdziemy dwa modele tego typu: Octavię i Superba Scout. czytaj dalej >>

REKLAMA