REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała 13 milionów skrzyń biegów

W fabryce Skody w Mlada Boleslav powstał 13-milionowy egzemplarz skrzyni biegów. Przekładnie montuje się w różnych modelach Skody, a także w pojazdach innych marek Grupy Volkswagen.

Skrzynia biegów Skody Skrzynia biegów Skody

Dokładnie 21 sierpnia 2020 z linii produkcyjnej zjechała 13-milionowa skrzynia biegów. Obecnie w swojej głównej fabryce w Mladá Boleslav marka wytwarza urządzenia typu MQ/SQ100 oraz MQ200. Skrzynie biegów typu DQ200 budowane są w Vrchlabí. Przekładnie montuje się w różnych modelach Skody, a także w pojazdach innych marek Grupy Volkswagen.

– Dziś osiągnęliśmy imponującą liczbę 13 milionów egzemplarzy wyprodukowanych skrzyń biegów. Ten znaczący wynik uzyskaliśmy dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy i współpracy całego zespołu. Dzięki naszym atutom produkcja komponentów Skody stale zyskuje na znaczeniu strategicznym i staje się kluczowym filarem sieci produkcyjnej wszystkich marek grupy Volkswagen – podkreśla Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

– Fabryki w Mladá Boleslav i w Vrchlabí należą do najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych zakładów produkcyjnych w całym przemyśle motoryzacyjnym. Nasze skrzynie biegów spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Wytwarzanie ich przy użyciu kompleksowego, nowoczesnego sprzętu wymaga wieloletniego doświadczenia i wysokiego poziomu umiejętności zespołu. Dzięki innowacjom, ciągłej optymalizacji, automatyzacji i - co najważniejsze - cyfryzacji, zdecydowanie rozwijamy produkcję komponentów w Skodzie – dodaje Christian Bleiel, dyrektor ds. produkcji komponentów Skoda Auto.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Wydajność nowoczesnych linii produkcyjnych

Obecnie Skoda produkuje trzy rodzaje skrzyń biegów, które stosowane są zarówno w modelach marki, jak i innych samochodach Grupy Volkswagen.

W głównej fabryce w Mladá Boleslav od 2000 roku wytwarzana jest pięciobiegowa przekładnia MQ200 przeznaczona do pojazdów z silnikiem benzynowym od 1,0 do 1,6 litra. Od 2011 roku istnieje również jej sześciobiegowa odmiana. Do dziś wyprodukowano ponad 7 590 000 tego typu komponentów. W ostatnim czasie dziennie powstaje 2000 skrzyń biegów.

Skrzynie biegów MQ100/SQ100 budowane w Mladá Boleslav od 2011 roku są obecnie montowane w Skodzie Fabia i innych mniejszych samochodach Grupy Volkswagen napędzanych silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra. Dwumilionowa skrzynia biegów MQ100/SQ100 została wyprodukowana w Mladá Boleslav w sierpniu 2020 roku.

Od 2012 roku w Vrchlabí Skoda buduje również automatyczną 7-biegową skrzynię DSG DQ200. Dzięki temu, że dziennie powstaje aż 2300 sztuk komponentu, wyprodukowano już ponad 3 300 000 egzemplarzy tej przekładni.

Dziennie Skoda produkuje około 4800 przekładni wszystkich typów. W samym 2019 roku powstało ok. 1 125 200 skrzyń biegów marki.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

REKLAMA