REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała 20 mln samochodów

W fabryce Skody w czeskich w Kvasinach z linii produkcyjnej zjechał dwudziestomilionowy samochód tej marki. Jubileuszowy egzemplarz to nowa Skoda Karoq.

Skoda Karoq - produkcja Materiały prasowe
Skoda Karoq - produkcja

Historia produkcji samochodów w Mladá Boleslav rozpoczęła się w 1905 roku od samochodu Laurin & Klement Voiturette A. Rozwój firmy przybrał jednak szczególnie imponującą dynamikę już po wejściu w ramy Grupy Volkswagen w roku 1991.

- Wyprodukowanie dwudziestu milionów egzemplarzy to doniosły moment w historii naszej marki – powiedział Dyrektor Generalny Skody Bernhard Maier.

Skoda jest jednym z najdłużej istniejących producentów samochodów na świecie. Jej korzenie sięgają roku 1905, gdy w Mladá Boleslav założyciele marki Václav Laurin i Václav Klement zbudowali Voiturette A. Od tego momentu czeska marka w swoich głównych zakładach, znajdujących się dalej w tym mieście oraz w pozostałych placówkach rozlokowanych na całym świecie, zbudowała już imponującą liczbę dwudziestu milionów samochodów.

Tak jak na początku XX wieku, tak i teraz motoryzacja przechodzi rewolucyjne wręcz zmiany. Na początku XX wieku samochód zwyciężył nad innymi pomysłami transportu indywidualnego i tak zaczęła się era masowego zmotoryzowania. Dziś natomiast przemysł motoryzacyjny stoi u progu równie radykalnych przemian, które są dyktowane przez elektromobilność, autonomiczną jazdę i wymianę danych.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Jak mówią przedstawiciele marki, dzięki przyjętej przez firmę "Strategii 2025" Skoda jest przygotowana na te wyzwania, stawiając nacisk na elektryfikację gamy modelowej. Dzięki temu do roku 2025 marka zaprezentuje aż pięć zelektryfikowanych modeli z różnych segmentów.

Na chwilę obecną samochody Skody wytwarzane są w piętnastu zakładach w ośmiu krajach. W ostatnich latach czeski producent jeszcze rozszerzył swoje moce produkcyjne. Od roku 1991 Skoda  zainwestowała w fabryki i procesy produkcyjne ponad trzysta milionów czeskich koron.  

Obecny wzrost produkcji marki jest napędzany przez zupełnie nowe modele w segmencie SUV. Najnowszym elementem jest Skoda Karoq, który zadebiutował po większym modelu Kodiaq.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA