REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała 250 000 egzemplarzy modelu Kodiaq

Skoda Kodiaq to model, który został wyprodukowany już w liczbie ćwierć miliona egzemplarzy.

Skoda Kodiaq Scout
Skoda Kodiaq Scout

Choć Skoda Kodiaq na rynku ukazała się jesienią 2016 roku, dziś jest jednym z bestsellerów producenta, przyczyniając się do sukcesu sprzedażowego Skody. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku Skodę Kodiaq dostarczono do ponad stu tysięcy klientom.

- Mając na uwadze, że Skodę Kodiaq zaprezentowaliśmy zaledwie dwa lata temu, uzyskany wynik 250 tys. wyprodukowanych egzemplarzy to nasz ogromny sukces. Kodiaq, odświeżając nasz wizerunek, znacząco pobudził sprzedaż pozostałych modeli – skomentował wynik Michael Oeljeklaus, członek zarządu ds. produkcji i pogistyki Skoda AUTO.

Pierwszy duży SUV Skody debiutował podczas paryskiego salonu samochodowego w 2016 roku, od razu wzbudzając duże zainteresowanie wśród fanów motoryzacji. Do dziś na rynku wyróżnia się on zastosowaniem wielu systemów zwiększających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS - Paris Motor Show 2018 Szymon Piaskowski
Skoda Kodiaq RS - Paris Motor Show 2018

Jego cechy, decydujące o sukcesie, to także przestronność oraz innowacyjne funkcjonalności Skoda CONNECT. Skoda CONNECT to rozwiązanie, które premierowo zostało zaprezentowane właśnie w modelu Kodiaq, a dziś jest elementem wyposażenia niemalże wszystkich modeli producenta.

Emocjonujący design SUV-a, który produkowany jest w sześciu fabrykach na całym świecie, podkreślają typowe dla Skody precyzyjne linie, charakterystyczny grill czy nadkola. To pierwszy w historii Skody model, który został udostępniony z opcjonalnym trzecim rzędem siedzeń, umożliwiając przejazd siedmiu osobom w komfortowych warunkach.

Kodiaq to ważny model w ofercie Skody, który rozpoczął ofensywę marki w segmencie SUV-ów. Dziś w portfolio Skody znajduje się także kompaktowy Karoq oraz dostępny wyłącznie na chińskim rynku Kamiq.

Na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu debiutuje Kodiaq w wersji RS, z najsilniejszym w historii Skody silnikiem Diesla o mocy 240 KM.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA