REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała 7 mln skrzyń biegów MQ 200

Skoda przekroczyła kolejny etap rozwoju, produkując 7 milionów egzemplarzy skrzyni biegów MQ 200.

Skoda wyprodukowała 7 mln skrzyń biegów MQ 200 Materiały prasowe
Skoda wyprodukowała 7 mln skrzyń biegów MQ 200

Przekładnie MQ 200, produkowane od 2000 roku, przeznaczone są nie tylko dla samochodów marki Skoda, ale także dla pojazdów innych marek, będących częścią Grupy Volkswagen.

- Skrzynie biegów produkowane przez markę Skoda charakteryzuje dokładność i precyzja wykonania oraz niezawodność  poparta doświadczeniem milionów kierowców. Fakt, że od rozpoczęcia produkcji w 2000 roku udało nam się wyprodukować 7 milionów egzemplarzy skrzyni biegów MQ 200 stanowi dowód na niesłabnące zaufanie, jakim darzą nas klienci – komentuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Pięcio- lub sześciobiegowe skrzynie manualne MQ 200 zaprojektowano z myślą o silnikach zapewniających maksymalny moment obrotowy wynoszący do 200 Nm. Obecnie w fabryce w Mladá Boleslav przekładnie produkowane są w liczbie 1 500 egzemplarzy dziennie i dostępne w 50 różnych konfiguracjach.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Oferta produktowa zawiera obecnie 3 typy przekładni: skrzynie manualne MQ 200, MQ/SQ 100 oraz Automatyczne skrzynie DSG DQ 200, produkowane od 2012 roku. Do tej pory, Skoda Auto wyprodukowała łącznie ponad 10 milionów egzemplarzy skrzyni biegów.

Obecnie proces produkcyjny w fabryce w Mladá Boleslav wspierany jest przez nowoczesne oprogramowanie i 12 robotów wspomagających pracowników w konstruowaniu skrzyni biegów. Dzięki wprowadzeniu cyfrowego systemu zarządzania oraz ścisłej współpracy pomiędzy pracownikami a robotami, Skoda Auto zmierza ku cyfryzacji produkcji, realizując tym samym założenia „Strategii 2025”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA