REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała dwa miliony skrzyń DSG

Fabryka Skody zlokalizowana we Vrchlabí, od momentu rozpoczęcia produkcji w tym miejscu we wrześniu 2012 roku, zbudowała dwumilionowy egzemplarz skrzyni biegów DQ 200.

Skrzynia biegów DSG Materiały prasowe
Skrzynia biegów DSG

Jeśli określenie "skrzynia biegów DQ 200" niewiele wam mówi, to może więcej powie skrót "DSG". To właśnie o tę popularną przekładnię chodzi.

Dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia DSG z siedmioma biegami wykorzystywana jest w wielu modelach Skody oraz innych samochodach Grupy Volkswagen. Do dziś Grupa Volkswagen i Skoda zainwestowały w produkcję skrzyń DQ 200 około 250 milionów euro.

Fabryka Skody we Vrchlabí uważana jest za jednego z najnowocześniejszych podwykonawców w przemyśle motoryzacyjnym. Odgrywa kluczową rolę nie tylko w działalności produkcyjnej Skody, ale i w infrastrukturze produkcyjnej całej Grupy Volkswagen – mówi członek Zarządu Skody Michael Oeljeklaus.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów DQ 200 jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych tego typu na świecie. Jej praca wyróżnia się szybką, a przy tym gładką zmianą biegów. Ze skrzyni DQ 200 korzysta wiele modeli Skody, jak i innych samochodów w ramach Grupy Volkswagen.

Fabryka Skody we Vrchlabí jest jednym z najbardziej zaawansowanych ośrodków produkcyjnych całej Grupy Volkswagen, a dzięki zatrudnianiu około tysiąca osób także jednym z najważniejszych pracodawców w regionie. Przy produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie. Roboty wspomagają pracowników przy zadaniach wymagających największej precyzji, takich jak instalacja tłoku sprzęgła.

REKLAMA

Fabryka we Vrchlabí współtworzy historię produkcyjną Skody już od ponad siedemdziesięciu lat. Miejsce to zostało przetransformowane z montowni samochodów w nowoczesną wytwórnię podzespołów w 2012 roku.

Szybkie tempo przygotowania linii produkcyjnej do wytwarzania skrzyni DQ 200 i dynamiczny rozwój tych zakładów pozwolił im uzyskać w 2015 roku tytuł Europejskiej Fabryki Roku, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych w sektorze przemysłowym w Europie.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat Skoda, wraz z Grupą Volkswagena, zainwestowały wspólnie około 250 milionów euro w prace związane z wprowadzeniem do produkcji i utrzymaniem najwyższej jakości skrzyń DQ 200: modernizację hal produkcyjnych, wyposażenie techniczne, budowę centrum treningowego oraz logistykę.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA