[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda wyprodukowała dwa miliony skrzyń DSG

Fabryka Skody zlokalizowana we Vrchlabí, od momentu rozpoczęcia produkcji w tym miejscu we wrześniu 2012 roku, zbudowała dwumilionowy egzemplarz skrzyni biegów DQ 200.

Skrzynia biegów DSG Skrzynia biegów DSG

Jeśli określenie "skrzynia biegów DQ 200" niewiele wam mówi, to może więcej powie skrót "DSG". To właśnie o tę popularną przekładnię chodzi.

Dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia DSG z siedmioma biegami wykorzystywana jest w wielu modelach Skody oraz innych samochodach Grupy Volkswagen. Do dziś Grupa Volkswagen i Skoda zainwestowały w produkcję skrzyń DQ 200 około 250 milionów euro.

Fabryka Skody we Vrchlabí uważana jest za jednego z najnowocześniejszych podwykonawców w przemyśle motoryzacyjnym. Odgrywa kluczową rolę nie tylko w działalności produkcyjnej Skody, ale i w infrastrukturze produkcyjnej całej Grupy Volkswagen – mówi członek Zarządu Skody Michael Oeljeklaus.

REKLAMA

Dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów DQ 200 jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych tego typu na świecie. Jej praca wyróżnia się szybką, a przy tym gładką zmianą biegów. Ze skrzyni DQ 200 korzysta wiele modeli Skody, jak i innych samochodów w ramach Grupy Volkswagen.

Fabryka Skody we Vrchlabí jest jednym z najbardziej zaawansowanych ośrodków produkcyjnych całej Grupy Volkswagen, a dzięki zatrudnianiu około tysiąca osób także jednym z najważniejszych pracodawców w regionie. Przy produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie. Roboty wspomagają pracowników przy zadaniach wymagających największej precyzji, takich jak instalacja tłoku sprzęgła.

REKLAMA

Fabryka we Vrchlabí współtworzy historię produkcyjną Skody już od ponad siedemdziesięciu lat. Miejsce to zostało przetransformowane z montowni samochodów w nowoczesną wytwórnię podzespołów w 2012 roku.

Szybkie tempo przygotowania linii produkcyjnej do wytwarzania skrzyni DQ 200 i dynamiczny rozwój tych zakładów pozwolił im uzyskać w 2015 roku tytuł Europejskiej Fabryki Roku, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych w sektorze przemysłowym w Europie.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat Skoda, wraz z Grupą Volkswagena, zainwestowały wspólnie około 250 milionów euro w prace związane z wprowadzeniem do produkcji i utrzymaniem najwyższej jakości skrzyń DQ 200: modernizację hal produkcyjnych, wyposażenie techniczne, budowę centrum treningowego oraz logistykę.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij