Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała już milion samochodów w 2017 roku

Skoda idzie na kolejny rekord. Czeska marka wyprodukowała w tym roku już milion samochodów.

Skoda Karoq - produkcja
Skoda Karoq - produkcja

Podobnego wyczynu Skoda dokonała już rok temu, podobnie jak dwa i trzy lata temu. Po raz pierwszy jednak stało się to już w październiku.

- Przekroczenie produkcji miliona samochodów w jednym roku kalendarzowym jest tym razem dla nas jeszcze bardziej szczególnym osiągnięciem – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skody ds. Produkcji i Logistyki.

- Osiągnięcie tego wyniku w tak zawrotnym tempie dowodzi wydajności naszych placówek produkcyjnych i doskonałych kwalifikacji naszego zespołu. W tym roku po raz kolejny celujemy w rekordową produkcję – dodał Oeljeklaus.

Obok utrzymującego się na niezmiennie wysokim poziomie popytu na tradycyjne bestsellery marki, modele Fabia, Octavia i Superb, z miesiąca na miesiąc coraz większy wkład w zwiększanie produkcji ma także świetnie przyjęty model Kodiaq.

Rynkowy debiut nowego, dużego SUV-a Skody był początkiem ofensywy marki w segmencie SUV-ów, prowadzoną w ramach Strategii 2025. Teraz do akcji wkroczył kompaktowy model Karoq, który pojawia się już na pierwszych rynkach.

REKLAMA

Skoda Kodiaq Scout
Skoda Kodiaq Scout

Kolejny milion wyprodukowanych samochodów pokazuje drogę, jaką przeszła Skoda przez ostatnich 25 lat. Od momentu dołączenia do Grupy Volkswagena w roku 1991, marka zwiększyła swoją produkcję już siedmiokrotnie i z regionalnego producenta przekształciła się w uznanego producenta o globalnym już zasięgu.

Kolejne lata są dla Skody kluczowe. Droga rozwoju czeskiej marki została wyznaczona przez Strategię 2025, program, w którym producent przygotowuje się na nadchodzące wyzwania, związane z przemianami w przemyśle motoryzacyjnym. Chodzi między innymi o kwestie elektromobilności, wejścia w erę globalizacji i nowych usług mobilności.

Zobacz również:
REKLAMA