REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała już milion samochodów w 2017 roku

Skoda idzie na kolejny rekord. Czeska marka wyprodukowała w tym roku już milion samochodów.

Skoda Karoq - produkcja
Skoda Karoq - produkcja

Podobnego wyczynu Skoda dokonała już rok temu, podobnie jak dwa i trzy lata temu. Po raz pierwszy jednak stało się to już w październiku.

- Przekroczenie produkcji miliona samochodów w jednym roku kalendarzowym jest tym razem dla nas jeszcze bardziej szczególnym osiągnięciem – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skody ds. Produkcji i Logistyki.

- Osiągnięcie tego wyniku w tak zawrotnym tempie dowodzi wydajności naszych placówek produkcyjnych i doskonałych kwalifikacji naszego zespołu. W tym roku po raz kolejny celujemy w rekordową produkcję – dodał Oeljeklaus.

Obok utrzymującego się na niezmiennie wysokim poziomie popytu na tradycyjne bestsellery marki, modele Fabia, Octavia i Superb, z miesiąca na miesiąc coraz większy wkład w zwiększanie produkcji ma także świetnie przyjęty model Kodiaq.

Rynkowy debiut nowego, dużego SUV-a Skody był początkiem ofensywy marki w segmencie SUV-ów, prowadzoną w ramach Strategii 2025. Teraz do akcji wkroczył kompaktowy model Karoq, który pojawia się już na pierwszych rynkach.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq Scout
Skoda Kodiaq Scout

Kolejny milion wyprodukowanych samochodów pokazuje drogę, jaką przeszła Skoda przez ostatnich 25 lat. Od momentu dołączenia do Grupy Volkswagena w roku 1991, marka zwiększyła swoją produkcję już siedmiokrotnie i z regionalnego producenta przekształciła się w uznanego producenta o globalnym już zasięgu.

Kolejne lata są dla Skody kluczowe. Droga rozwoju czeskiej marki została wyznaczona przez Strategię 2025, program, w którym producent przygotowuje się na nadchodzące wyzwania, związane z przemianami w przemyśle motoryzacyjnym. Chodzi między innymi o kwestie elektromobilności, wejścia w erę globalizacji i nowych usług mobilności.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA