REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała siedem milionów Octavii

Skoda wyprodukowała już siedem milionów egzemplarzy bestsellerowej Skody Octavii, której czwarta generacja wchodzi niebawem do salonów.

Skoda Octavia czwartej generacji Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji

Siedmiomilionowa Skoda Octavia zjechała z linii produkcyjnej w głównej fabryce Skody w Mladá Boleslav. Początki historii modelu sięgają 1959 roku. W połowie lat 90. ubiegłego stulecia powstała współczesna wersja pierwszej generacji modelu Octavia. Od tego czasu sukces modelu stał się fundamentem dla dalszego rozwoju marki, który trwa do dziś.

W 2019 roku Skoda dostarczyła klientom 363 700 sztuk modelu Octavia i świętowała światową premierę najnowszej, czwartej generacji bestsellera.

- Octavia to serce naszej marki. Odnosząc sukcesy od połowy lat 90., znacząco przyczyniła się do przekształcenia Skody z lidera regionalnego w znaczącego producenta samochodów na arenie międzynarodowej, który ugruntował swoją pozycję jako producent masowy. Świętowanie siedmiu milionów wyprodukowanych modeli Octavia to wyjątkowe wydarzenie i doskonałe świadectwo fantastycznej pracy naszych kolegów z działu produkcji i logistyki – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Octavia przekonuje klientów już od 1959 roku. Zawdzięcza to charakterystycznej dla tego modelu przestronności i wykorzystaniu zaawansowanych technologii. W latach 60. XX wieku był to ósmy samochód w portfolio producenta, licząc od zakończenia II wojny światowej.

Właśnie dlatego nadano mu nazwę Octavia, która pochodzi od łacińskiego słowa „octo” oznaczającego liczbę osiem. W ciągu 12 lat Skoda wyprodukowała około 400 000 sztuk tego popularnego modelu.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Octavia czwartej generacji Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji

Skoda Octavia - debiut bestsellera w 1996 r.

Jesienią 1996 roku w Paryżu, podczas salonu samochodowego „Mondial de l’Automobile” Skoda zaprezentowała pierwszą generację współczesnej wersji modelu Octavia. Design i przestronność limuzyny odpowiadały na potrzeby konsumentów, co przełożyło się na dostarczenie aż 61 000 sztuk w rok po premierze.

Rok później z linii produkcyjnej zjechało ponad 117 500 egzemplarzy, prawie dwa razy więcej niż w 1997 roku. Do 2010 roku na drogach zadebiutowało ogółem 1 440 000 egzemplarzy modelu Octavia pierwszej generacji.

Skoda Octavia - druga generacja w wymiarze globalnym

Druga generacja Skody Octavia została zaprezentowana publiczności w 2004 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Dzięki ponadczasowej elegancji i jeszcze większej przestrzeni we wnętrzu, samochód kontynuował historię sukcesu swojego poprzednika.

Do jego popularności przyczynił się większy bagażnik i najnowsze technologie. Jeszcze bardziej poprawiono komfort jazdy, a bezpieczeństwo poprawiło wprowadzenie ABS oraz czterech poduszek powietrznych i nowych aktywnych zagłówków. Skoda wyprodukowała w sumie około 2 500 000 modeli Octavia drugiej generacji.

Produkcja drugiej generacji modelu Octavia odbywała się od 2005 roku również w fabryce Aurangabad w Indiach, a w 2007 roku wystartowała produkcja modeli na rynek chiński w Shanghai Volkswagen (obecnie SAIC Volkswagen Automotive Co. Ltd.). Od 2009 roku Octavia produkowana jest także w fabryce koncernu Volkswagen w Kaluga w Rosji.

Zobacz także: nowa, superszybka ładowarka do aut elektrycznych

REKLAMA

Skoda Octavia czwartej generacji Materiały prasowe
Skoda Octavia czwartej generacji

Skoda Octavia - trzecia generacja od 2012 r.

Trzecia generacja bestsellera Skody zadebiutowała w 2012 roku. Pięć lat później producent kompleksowo zmodyfikował model i udoskonalił jego wizerunek. Wraz z wprowadzeniem mobilnych usług online Skoda Connect po raz pierwszy Octavia mogła zaoferować szereg zaawansowanych rozwiązań z obszaru connectivity. Na rynek trafiło około 2 600 000 modeli Octavia trzeciej generacji.

Skoda Octavia - czwarta generacja to awans o kilka poziomów

Czwarta generacja Skody Octavii zadebiutowała w listopadzie 2019 roku. Nowa Octavia jest większa i jeszcze bardziej przestronna od poprzedniej wersji. Ikona czeskiej marki łączy emocjonalny design i nowoczesne technologie z funkcjonalnością znaną już z poprzednich wersji tego modelu.

Auto zostało wyposażone w najnowsze rozwiązania z zakresu systemów bezpieczeństwa oraz nowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne o zwiększonej wydajności.

Octavia niebawem dostępna będzie również z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV) oraz jako tzw. miękka hybryda (mHEV). Aranżacja auta, imponujący design, poziom wykonania, jakość wykorzystanych materiałów czy zastosowanie najnowocześniejszych systemów asystujących pozwalają na pozycjonowanie go wśród aut klasy premium.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA